K U L T U R A

Polski Teatr Tańca od kuchni

Polski Teatr Tańca - zwiedzanie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

W sobotę mieliśmy okazję zwiedzić siedzibę Polskiego Teatru Tańca. Oprócz możliwości zajrzenia w niedostępne na co dzień zakamarki, usłyszeliśmy wiele ciekawostek i historii z życia samego teatru.

Naszym przewodnikiem był Robert Chodyła, zajmujący się w teatrze produkcją i edukacją. Zwiedzanie rozpoczęło się przed budynkiem na ulicy Taczaka 8, który jak się dowiedzieliśmy został zbudowany w 1881 roku. Wśród zakamarków teatru, architektonicznych niespodzianek można było zobaczyć Małe Studio, Dziedziniec, galerię kostiumów, dimerownię, pomieszczenia techniczne i Duże Studio – czyli scenę – z różnych perspektyw – widowni, mostka dla obsługi technicznej oraz przez okno, które w XIX wieku wychodziło na podwórko, a przez które teraz zaglądamy na próby.

Podczas trwania wycieczki na rozwieszonym w Małym Studio telebimie można było obejrzeć film z inauguracji siedziby Polskiego Teatru Tańca, która odbyła się online, 29 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Tańca oraz rejestrację mappingu, a w niej wirujące obrazy tancerzy na tle rozświetlonej fasady Polskiego Teatru Tańca od strony ulicy Taczaka.

Na zakończenie wycieczki został przeprowadzony quiz, a najbardziej uważni, którzy odpowiedzieli na zadane przez przewodnika pytania otrzymali nagrody.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz