Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1:3 (1:3)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław (Oleksiy Khoblenko)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W czwartej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy zawodnicy Lecha Poznań podejmie na własnym stadionie ze drużynę Śląska Wrocław. Ostatni raz w ligowych zmaganiach Śląsk pokonał Kolejorza we wrześniu 2017 roku.

Drużyna gości, podobnie jak Lech, dobrze rozpoczęła nowy sezon i również zdobyła siedem punktów. Dzisiaj w drużynie Lecha Poznań zabranie kontuzjowanych: Klupsia i Letniowskiego, a w zespole Śląska Wrocław: Radeckiego i Żivulić’a.

Oczekiwana frekwencja na stadionie w Poznaniu może sięgnąć nawet 30 tysięcy.

1 - 3

Śląsk Wrocław

• 22:28 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:26 Dobry mecz w wykonaniu obu drużyn. Jednak to zawodnicy z Wrocławia wykazali się większą konsekwencją i utrzymali wypracowany w pierwszej połowie wynik. Po tym spotkaniu Śląsk Wrocław ląduje na fotelu lidera Ekstraklasy.
  • 90+7 Koniec spotkania! Lech przegrywa 1:3.
  • 90+5 Mączyński ukarany kolejną żółtą kartą. W konsekwencji zawodnik opuszcza pole gry z czerwonym kartonikiem.
  • 90+3 Fantastyczny dzisiaj Pytnocky! Kolejny raz broni strzał Gytkjaera!
  • 90+1 Kartka dla Gumnego.
  • 89' Śląsk: Łyszczarz za Płachetę
  • 90' 6 minut doliczonego czasu gry.
  • 89' Tiba ukarany kartką za faul.
  • 85' Płacheta silnym strzałem zmusił do wysiłku Van der Harta. Bramkarz poznański na raty ale broni.
  • 84' Śląsk: Dankowski zmienia kontuzjowanego Brozia
  • 82' Znowu Putnocky!!!! Były Lechita kolejny raz świetnie broni swojej bramki! Gytkjaer blisko zdobycia brami!
  • 80' Lech: Tomczyk za Muhar
  • 76' Pytnocky fantastycznie broni strzał Tiby!
  • 22:04 Racowisko na trybunach i dopingujący gorąco kibice.

• 75' 32 307 kibiców na poznańskim obiekcie ogląda dzisiaj to niesamowicie zacięte spotkanie.
  • 74' Mączyński ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.
  • 71' Śląsk: Cholewiak za Exposito
  • 70' Lech: Makuszewski za Kostevycha
  • 66' Tym razem Wojciech Golla ukarany żółtą kartką.
  • 65' Jevtić ukarany kartką za bezsensowny faul.
  • 63' Strzał Jakuba Łabojki bez wysiłku broni Mickey van der Hart.
  • 62' Jóźwiak zakręconym strzałek prawie pokonał Putnocky-iego!
  • 58' Tiba faulowany niedaleko pola karnego Śląska.
  • 56' Gytkjaer strzela nad poprzeczką!
  • 55' Lech: Puchacz za Amarala
  • 52' Jóźwiak zderzył się z Gollą ale nie będzie z tego rzutu wolnego tylko aut.
  • 47' Gytkjaer strzelał... a raczej podał piłkę do Pytnocky-iego... oj szkoda, mógł to być niezły początek drugiej części spotkania.
  • 45' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej połowy. Poznaniacy próbowali zmniejszyć straty ale przed przerwą się nie udało. Śląsk prowadzi z Lechem 3:1.
  • 20:16
  • 41' Strzał Tiby zatrzymany przez Putnock-iego.,
  • 21:21 Trybuny wyglądają fantastycznie. Tak samo jak doping. Kibice z pewnością chcieliby aby wynik był odwrotny... Lechowi na pewno nie można odmówić chęci walki.

• 36' Jóźwiak niecelnie strzela z dystansu. Pytnocky ogląda lecącą wysoko nad bramką piłkę.
  • 33' Jevtić próbował wywalczyć rzut karny dla Lecha ale zbyt teatralnie upadł na murawę. Sędzia Marciniak nie dał się nabrać, nie ma karnego dla Lecha.
  • 31' Wrzutka Tiby w pole karne Śląska ale żaden z jego kolegów nie dał rady opanować piłki.
  • 27' Twarde warunki postawione przez gości dają efekty. Łukasz Broź zdobywa kolejną bramkę dla Śląska i jest 1:3!
  • 25' Mickey van der Hart na raty łapie piłkę uderzoną przez Wojciecha Gollę.
  • 21' Obrońcy Lecha bronią się i oddalają zagrożenie.
  • 17' Ekspresowa odpowiedź wrocławian! Łukasz Broź strzela bramkę dla Śląska dając im prowadzenie na 1:2!
  • 16' Jevitć strzela bramkę!!!!!!
  • 12' Golla zablokował Jevtića w polu karnym! A mogło być wyrównanie dla Lecha.
  • 9' Głębokie cofnięcie Lecha przy rzucie wolnym gości. Gytkjaer wybija piłkę z pola karnego.
  • 7' Mickey van der Hart pokonany przez Roberta Picha. Śląsk prowadzi 0:1.
  • 5' Karny dla Śląska po zagraniu ręką Thomasa Rogne! Zawodnik ukarany kartką.
  • 2' Rzut rożny dla Lecha.
  • 20:30 Spotkanie rozpoczęte!
  • 20:25 Jeszcze tylko 5 minut do rozpoczęcia spotkania. Mimo, że obie drużyny do tej pory zgromadziły tyle samo punktów to jednak Lech ma lepszą statystykę bramek na koncie.
  • 20:15 Dzień dobry! Witamy w ten ciepły wieczór na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Trybuny powoli się wypełniają widzami, a drużyny rozgrzewają się murawie.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter