POZnań

Policjanci zapraszają na kolejną akcję znakowania rowerów

rower  Foto: sxc

rower Foto: sxcPolicjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z Urzędem Miasta Poznania i Starostwem Powiatowym w ramach programu „Poznański rower-bezpieczny rower” zapraszają na kolejną akcję znakowania rowerów. W poniedziałek, 2 marca w Komisariacie Policji Poznań Grunwald rozpocznie się pierwsze tegoroczne znakowanie bicyklów.

Program adresowany jest do mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego, a także osób uczących się i studiujących na terenie aglomeracji poznańskiej. Do programu może przystąpić osoba wyłącznie pełnoletnia. Osobie nieletniej dopuszcza się oznakowanie roweru pod warunkiem uczestniczenia w tej czynności jej rodziców, opiekuna prawnego lub osoby pełnoletniej, której tożsamość została stwierdzona na podstawie dowodu osobistego. W tym przypadku rower będzie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostaje wskazany jako użytkownik roweru – wyjaśnia Patrycja Banaszak z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Akcja „Poznański rower-bezpieczny rower” polega na tym, że policjanci nie uszkadzając lakieru znakują rower. Poprzez nadanie indywidualnego numeru rejestrują go w policyjnej bazie danych. Na ramę naklejają nalepkę potwierdzającą umieszczenie jednośladu w Policyjnym Rejestrze Oznakowania Rowerów. Po takim oznakowaniu właściciel otrzymuje od funkcjonariuszy tzw. „dowód tożsamości roweru”, który jest dokumentem potwierdzającym tożsamość roweru oraz dane właściciela. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz