POZnań

Policjanci edukują upominając i przypominając

Policjanci edukują upominając i przypominając  Foto: KMP w Poznaniu

Patrole policjantów z poznańskiej drogówki przez ostatnie dni można było częściej niż zazwyczaj spotkać w wielu miejscach naszego miasta. Prowadzili oni działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów przypominając jak ważne jest nie tylko przestrzeganie przepisów, ale też wzajemny szacunek wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Akcja szkiełów* rozpoczęła się od działań profilaktyczno-edukacyjnych na drogach, która prowadzona była w poniedziałek i wtorek. Po nich rozpoczęły się już działania kontrolno-prezencyjne. Wszystko to ma wpływać na poprawę bezpieczeństwa na poznańskich drogach.

Policjanci przestrzegali uczestników ruchu drogowego odnośnie zagrożeń, jakie mogą wystąpić przy nieodpowiedniej jeździe niedostosowanej do panujących warunków, bądź niewłaściwym korzystaniu z przejść dla pieszych – wyjaśnia sierż. Aleksandra Tomczyk z poznańskiej Policji – działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się do przepisów ruchu dotyczących przede wszystkim w korelacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem, a rowerzysta.

*szkieły – to w gwarze poznańskiej policjanci i nie, nie jest obraźlilwe

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz