POZnań

Kolejne oszustwa metodą na wnuczka w Poznaniu!

banknoty  Foto: sxc / Marcin Krawczyk

Oszuści działający metodą na policjanta znów zaatakowali w Poznaniu. Niestety skutecznie. Dwójka seniorów straciła wuchtę bejmów. Szkieły apelują by ostrzegać swoich bliskich, a o każdym takim telefonie informować prawdziwych policjantów.

Oszuści tylko we wtorek i środę (14-15.11) dzwonili do poznańskich seniorów ponad 20 razy. Zdecydowana większość nie dała się nabrać, ale dwójka straciła sporo pieniędzy.

Tylko 14 i 15 listopada br. oszuści próbowali oszukać poznańskich seniorów ponad 20 razy. Niestety w dwóch przypadkach wyłudzili od osób starszych znaczne sumy pieniędzy. Dlatego ponownie ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

We wtorek 14 listopada na os. Piastowskim do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty i poprosił o podanie pełnych danych adresowych gdyż jak twierdził przygotowywany był dla niej list – informuje mł. asp. Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – po otrzymaniu pełnych danych rozłączył się, a po chwili do seniorki zadzwonił inny mężczyzna, który przedstawił się jako Arkadiusz Korona z Centralnego Biura Śledczego.

Oczywiście był to oszust, który powiedział seniorce, że grozi jej niebezpieczeństwo ze strony oszustów podających się za listonoszy. Wypytał kobietę o posiadany majątek po czym przekonał do spakowania posiadanych pieniędzy do reklamówki i wyrzucenia ich przez okno. Kobieta wykonała wszystkie polecenia oszusta, bo była przekonana, że pomaga prawdziwemu policjantowi. Dopiero kilka godzin później zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Dopiero wtedy zadzwoniła do szkiełów.

Oszuści z pewnością nie zrezygnują z takiego zarobku i nadal będą szukać swoich ofiar. Najczęściej wśród starszych osób. Wielkopolscy policjanci proszą o pomoc w informowaniu seniorów o potencjalnym niebezpieczeństwie.

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów – podkreśla Patrycja Banaszak – niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi i w ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc / Marcin Krawczyk

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz