Stare Miasto

Policja obawia się starć

Policja / szkieły / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Zamknięcie kilku ulic w centrum Poznania, apel o usunięcie samochodów. Takie środki ostrożności zastosowano w związku z obawą przed zamieszkami. Może, teoretycznie, do nich dojść w związku z organizowanym spotkaniem z posłem Robertem Winnickim.

Poseł Robert Winnicki, z Ruchu Narodowego przyjedzie do Poznania na zaproszenie Młodzieży Wszechpolskiej. Ma on wziąć m. in. udział w otwartym spotkaniu w jednym z pubów przy ul. Strzałowej w środę (15.11) o godzinie 18:00.

Organizacja tego spotkanie nie podoba się różnym środowiskom, między innymi anarchistom z Rozbratu. Ich zdaniem Robert Winnicki to neofaszysta siejący nienawiść i ksenofobię. Jak podkreślają jego obecność to próba legitymizacji bandyckich działań nacjonalistów. Chcą oni urządzić happening na Rybakach.

Będziemy grać, hałasować, bawić się i tańczyć, demonstrować, uczestniczyć w akcjach artystycznych – zapowiada Rozbrat – niecha każdy i każda przyniesie coś od siebie: transparent, gwizdek, ulotkę, wiersz, kanapki, cokolwiek! Pokażmy, że jest nas więcej, że nie damy się podzielić bandytom i politykom.

O planach anarchistów wiedzą organizatorzy spotkania z posłem. Zapraszają oni swoich zwolenników, używając niewybrednych epitetów, do przybycia na spotkanie. Zachęcają też do rozbicia pikiety anarchistów. Organizatorem tego “wydarzenia” jest Młodzież Wszechpolska oraz Pub Reduta z ul. Strzałowej. Oto treść ogłoszenia zamieszczonego na facebooku.

Żulerka spod znaku Rozbratu postanowiła zablokować wydarzenie, rejestrując pikietę na ulicy Strzałowej, gdzie mieści się pub, i wzywając do blokady. Wobec tego zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którym nie w smak panosząca się po Poznaniu lewacka bandyterka! Wydarzenie rozpoczyna się o 18:00, zapraszamy na godzinę 17.30, by po drodze przejść po blokującym ulicę, anarchistycznym marginesie społecznym.

Służby spodziewają się, że może tutaj pojawić się nawet około 300 osób.  Czy dojdzie zatem do starcia tych dwóch grup w ścisłym centrum miasta? By do tego nie dopuścić, ale też zminimalizować ew. straty zostanie zmieniona organizacja ruchu wzdłuż ulic Strzałowej, Rybaki i Długiej. Zostaną one zamknięte dla samochodów w środę (15.11) już od godziny 6:00.

Ze względów bezpieczeństwa, wzdłuż tych ulic, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się a pozostawione pojazdy zostaną odholowane na parking strzeżony, na koszt właściciela – informuje Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej – znaki drogowe zostały już zamontowane a strażnicy prowadzą akcję informacyjną.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz