Aglomeracja

Podzielmy się radością

Tornister Pełen Uśmiechów  Foto: materiały prasowe

Tornister Pełen Uśmiechów Foto: materiały prasoweWystartowała kampania społeczna „Podzielmy się radością”. Po raz pierwszy w historii Caritas w Polsce przeprowadzona zostanie w internecie pod specjalnym adresem aukcjecaritas.pl.

Pilotażowy projekt „Podzielmy się radością” realizowany jest przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Metropolity Poznańskiego ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego którego wsparły postaci z życia publicznego, w tym aktor Maciej Musiał, żużlowiec Jarosław Hampel czy skoczek narciarski Kamil Stoch. Partnerem projektu jest serwis charytatywni.allegro.pl

Paweł Klimiuk, Dyrektor komunikacji i PR w Allegro – Miliony internautów odwiedza strony Allegro.pl by przeglądać i kupować towary. Ale od początku działania serwisu wykorzystywaliśmy ten ogromny ruch i popularność serwisu również w celach charytatywnych. Organizowaliśmy aukcje specjalne, kampanie społeczne i współpracowaliśmy z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami. Teraz stworzyliśmy nowy serwis – tylko dla aukcji charytatywnych. Jesteśmy zaszczyceni, że w gronie pierwszych partnerów tego przedsięwzięcia znalazł się Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zdecydowaliśmy się na ten ważny projekt wychodząc z założenia, że można praktykować działalność Caritas według średniowiecznych kategorii czyli uprawiać żebractwo, ale można też iść do przodu, starać się znaleźć nowe środki, narzędzia, które ułatwiają świadczenie pomocy, znacząco mogą poszerzyć krąg tych którzy pomagają i tych, którzy tę pomoc otrzymają. Rzeczywistość internetowa jest ogromna i ma błogosławione skutki jeśli chodzi o komunikowanie się między ludźmi – mówił Metropolita Poznański, Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Chcemy z tego korzystać, podzielmy się radością poprzez internet w wymiarze realnym. Chcemy spróbować nowych dróg, jeśli taka platforma ma służyć Dobru, to trzeba po to sięgnąć. Nie klikałem nigdy na aukcjach internetowych, ale zachęcam do tego wszystkich darczyńców, sam zamierzam nauczyć się i uczynić to wkrótce
– dodaje Metropolita Poznański.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Waldemara Hanas – Projekt „Podzielmy się radością” i jego pierwsza internetowa odsłona „Tornister pełen Uśmiechów” to wyjście naprzeciw wezwania Papieża Franciszka, który zachęca nas wszystkich, by szukać nowych ścieżek, by wychodzić w te miejsca, które dotąd nie były zagospodarowane. Podejmujemy się tego wyzwania, chcemy w wirtualnej przestrzeni realnie pomagać, jeszcze pełniej, jeszcze skuteczniej niż dotychczas.

Caritas w Polsce jako jedna z największych i najstarszych organizacji pomocowych cieszy się olbrzymim zaufaniem wśród polskiego społeczeństwa. Caritas szczególną troską otacza tych najbardziej potrzebujących, dlatego po raz pierwszy w swej historii nowo powstałą internetową platformą charytatywną – aukcjecaritas.pl chce wspomóc Akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, prowadzoną już od czterech lat. W tym czasie udało się rozdać w całej Polsce kilkanaście tysięcy wyposażonych wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci, w tym dla 8 tys. małych powodzian w latach klęsk żywiołowych. Platforma charytatywna ma pomóc urzeczywistnić realną ideę pomocy w nowej interaktywnej odsłonie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz