POZnań

Po (ruszające) wydarzenie

Mural w Warszawie w ramach akcji mappingu  Foto:

Mural w Warszawie w ramach akcji mappinguNa początku była to tylko ściana ze szkicem samochodu, która zmieniła się w kolorowy mural. Grafika wykonana przez malarzy z akademickim dyplomem stanie się natomiast w najbliższy piątek kolorowym video mappingiem 3D.

Zazwyczaj w ramach video mappingu na budynku „ożywia się” poszczególne elementy architektury. W tym przypadku ożywiamy obraz wykonany przez artystów. To jest właśnie wyjątkowe w naszej akcji, bo mural musi być namalowany w 100 proc. w zgodzie z projektem – mówi Karol Klepacki ze studia, które przygotowywało animację

Poznańska premiera multimedialnego widowiska promującego nowy model samochodu odbędzie się na kamienicy przy ulicy Półwiejskiej w pobliżu Starego Marycha w najbliższy piątek, o godzinie 19:00. Na pokaz złoży się 4-minutowa animacja powtarzana z przerwami. Projekcje będzie można oglądać do końca marca, w piątki i soboty od 19:00 do 22:00.

Pierwsza projekcja trójwymiarowego video mappingu w Polsce odbyła się właśnie w Poznaniu. W 2009 r. multimedialny pokaz ożywił zabytkowy gmach Biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności. Fasada budynku zmieniała kolor w rytm elektronicznej muzyki, puste wnęki okienne wypełniały wirtualne cegły, a kolumny na przemian: to znikały to pojawiały się z powrotem. Zgromadzona na pl. Wolności publiczność mogła tylko podziwiać pokaz.

http://www.youtube.com/watch?v=CRDeHA5gM8A

Technikę video mappingu 3D wykorzystał także reżyser Peter Greenaway w multimedialnym spektaklu naw pi otwarcie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Video mapping 3D na muralu przy ul. Półwiejskiej jest częścią kampanii reklamowej wspierającej wejście na rynek nowej nowego modelu samochodu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz