POZnań

Masz pomysł na miasto?

Startup-Sprint-Zdrowie1  Foto:

Jakie pomysły można zgłaszać? Takie, które rozwiązują problemy i czynią pracę lub życie w mieście łatwiejszym, np. takie, jak wypożyczalnie rowerów, taksówkowe skutery elektryczne w Amsterdamie, ogródki warzywne na dachach wieżowców w USA, czy artykuły czytane przez najlepszych lektorów, z których można układać własną play-listę

Startup-Sprint-Zdrowie1Wystarczy dobry pomysł na innowacyjny biznes i kartka papieru, by wygrać dwutygodniowe szkolenie w Silicon Valley, pod okiem najlepszych ekspertów i inwestorów. Krzemowa Dolina otwarta jest dla zwycięzców konkursu „Polska innowacyjna. Jak przeskoczyć kryzys”.

Dziś eksperci partnerów merytorycznych, z firm Innovatika, 4CF, Code Design i Instytutu Wolności będą przedstawiać wszystkim zainteresowanym wyzwania miast przyszłości, a w trakcie warsztatów pomagać w przygotowaniu pierwszych własnych pomysłów. Początek spotkania o 16:00 w Sali Błękitnej Urzędu Miasta.

Organizatorzy szukają pomysłów, które rozwiązują problemy społeczne i ułatwiają życie w miastach. Stąd tytuł pierwszej edycji: „Miasto przyszłości”. Wygrać można szkolenie z najlepszymi ekspertami w Kalifornii, rozmowy z inwestorami w Silicon Valley i silne wsparcie doradcze w Polsce.

W konkursie „Miasto przyszłości” może wziąć udział każdy. Pojedynczy twórcy, grupy osób, studentów, naukowców, pomysłowych ludzi w dowolnym wieku. Wystarczy opisać na jednej kartce papieru pomysł na przedsięwzięcie, które przyniesie twórcy zysk i równocześnie pomoże rozwiązać istotny problem dotyczący życia w mieście.

Nagrodą główną będzie w pełni opłacony dwutygodniowy pobyt w Silicon Valley – wraz z przelotem, noclegami, 10 dniowym programem szkoleniowym i networkingowym w Silicon Valley Acceleration Center oraz indywidualnym programem z mentorem, który zakończy się tzw. pitch’em dla potencjalnego inwestora.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz