Wilda

Po 22:00 nie kupimy alkoholu na Wildzie

Wilda, Politechnika Poznańska, Rektorat, zachód Słońca  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Po Starym Mieście i Łazarzu również na Wildzie już wkrótce nie będzie można kupić alkoholu pomiędzy godz. 22 a 6 rano. Dotyczy to tylko tych napojów, które wypija się poza miejscem sprzedaży. Taką decyzję podjęli radni podczas piątkowej sesji. 

Uchwała zakazuje sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży we wszystkie dni tygodnia między godziną 22 a 6 rano. To oznacza, że po godzinie 23 będzie można wypić piwo w pubie czy w ogródku restauracji – ale nie będzie już można kupić go w sklepie ani na wynos. 

O podjęcie uchwały poprosili miejskich radnych członkowie Rady Osiedla Wilda. Podkreślali, że jest to potrzebne, ponieważ klienci kupujący alkohol – często już pijani – zachowują się agresywnie i stanowią zagrożenie dla okolicznych mieszkańców i przechodniów. Do rady osiedla trafiały już skargi dotyczące wieczornych i nocnych libacji m.in. na terenie parku Izabeli i Jarogniewa Drwęskich.

Wcześniej – w 2018 roku – miejscy radni podjęli decyzję o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na terenie osiedla Stare Miasto. Zmiana poprawiła porządek i zwiększyła bezpieczeństwo w ścisłym centrum. Kilka tygodni temu takie samo ograniczenie – również na wniosek rady osiedla – zostało wprowadzone na Łazarzu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz