K U L T U R A Wilda

Graj w karty! Poznasz Wildę!

Schron Kultury Europa  Foto: .facebook.com/SKEuropa/photos

Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ zaprasza na swój fyrtel w stworzonej przez siebie grze karcianej “DA!SIĘ!” Rozgrywka przybliża realia prowadzenia CIL-ów, a przy okazji może być świetną zabawą i okazją do wymiany doświadczeń.

Gra karciana “DA!SIĘ” jest kooperacyjną grą karcianą zaprojektowaną, stworzoną i wydaną przez Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ, prowadzone jest przez Stowarzyszenie Schron Kultury Europa, wchodzący w skład Kolektywu Aktywne Miasto. Projektantami i autorami gry karcianki są animatorzy, pracujący na co dzień ze społecznością południowej Wildy – Martyna Roga, Tomasz Szwałek i Jakub Grypczyński. Za oprawę graficzną odpowiada Dariusz Zych.

Pomysł na grę był prosty – chęć przybliżenia w atrakcyjnej formie metody pracy ze społecznością lokalną – informują twórcy. – Pokazania, że żeby stworzyć coś dobrego, potrzeba przede wszystkim ludzi i ich zaangażowania. Efektem tego jest przystępna gra karciana, w której grupa graczy tworzy sieć kontaktów i animuje życie na swoim fyrtlu.

Szybko znajdziecie schron, choć nie łatwo go znaleźć, ale sąsiednie charakterystyczne ikony budynków podpowiedzą, gdzie się znajduje – mówi grafik Dariusz Zych i dodaje, że szata graficzna gry zachęca do poznania fyrtla. Zewnątrz (wieko pudełka) pokazuje okolice Schronu Kultury, wnętrze – to przestrzeń społecznego przedsięwzięcia zachęcająca do poznania i działania na Wildzie!

Rozgrywka przybliża realia prowadzenia Centrum Inicjatyw Lokalnych, i modelu Organizowania Społeczności Lokalnej. Przedstawia też blaski i cienie codzienności poznańskich organizacji pozarządowych. Jej twórcy mają nadzieję, że przypadnie do gustu wszystkim graczom, a w szczególności przedstawicielom NGO, urzędnikom, przedstawicielom lokalnej władzy, jak i również wszystkim zaangażowanym społecznie mieszkańcom miasta.

Powstanie gry było możliwe dzięki zaangażowaniu organizacji pozarządowych prowadzących poznańskie Centra Inicjatyw Lokalnych. Głównymi testerami karcianki były Centra wchodzące w skład Kolektywu Aktywne Miasto, który łączy, integruje i edukuje wszystkie chętne organizacje pozarządowe prowadzące CIL-e.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP / materiały prasowe, Copyright 2014, .facebook.com/SKEuropa/photos

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz