Aglomeracja

Mgła…

Mgła uziemiła samoloty na poznańskim lotnisku  Foto: Port Lotniczy Poznań- Ławica

Mgła uziemiła samoloty na poznańskim lotnisku Foto: Port Lotniczy Poznań- ŁawicaGęsta mgła po raz kolejny utrudnia jazdę samochodem i paraliżuje ruch na poznańskim lotnisku Ławica. Od rana wstrzymany jest cały rych lotniczy w naszym fyrtlu.

Do tej pory (ok. 9:30) nie wystartowały samoloty do Mediolanu, Rzymu i Warszawy. Wszysko wskazuje na to, że opóźnione będą również loty do Londynu i Frankfurtu. W tej chwili warunki meteorologiczne nie pozwlają ani na lądowanie, ani na start samolotów – usłyszeliśmy od obsługi lotniska – prawdopodobnie ruch zostanie przywrócony około południa.

Mgła utrudnia miejscami również jazdę samochodem. W terenie zabudowanym widoczność jest ograniczona, ale nie powinniśmy mieć problemów z jazdą. Zupełnie inaczej jest gdy jedziemy przez teren otwarty czy droga prowadzi nas przez las. W takich miejscach chwilami widoczność jest ograniczona jest zaledwie do kilku metrów.

Jadąc samochodem warto pamiętać, że tylne światła przeciwmgielne mogą oślepiać kierowców jadących za nami. Warto je zatem wyłączyć jadąc przez miasto.

Gęsta mgła rzeczywiście może się utrzymywać do godzin południowych. Później będzie nieco słabsza, ale po godzinie 16:00 znów zgęstnieje i może się utrzymywać do niedzielnego poranka. W sobotę będzie maksymalnie około 4 stopni.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz