Aglomeracja

Planeta energii odwiedzi Koziegłowy

Mobilne Centrum Nauki zawita do Kozigłów  Foto: materiały prasowe

W gronie najbardziej pomysłowych klas znaleźli się uczniowie z klasy II e  ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach. Sami przygotowali ciekawa lekcję dotyczącą prądu elektrycznego i dzięki swojej kreatywności zdobyli nagrody dla siebie i swojego osiedla.

Mobilne Centrum Nauki zawita do  KozigłówTo dzięki nim Koziegłowy z dwudniową wizytą odwiedzi mobilne centrum nauki „Planeta Energii”, w którym dzieci będą sterować elektrownią wiatrową, dowiedzą się jak wytworzyć prąd z cytryny i dlaczego elektryzują się włosy na głowie.

Udział w konkursie „Planeta Energii” to okazja do przeprowadzenia atrakcyjnych i nieszablonowych zajęć. Skorzystali z niej kreatywni nauczyciele, tacy jak pani Anna Sęczkowska z SP w Koziegłowach, pod której okiem powstały niecodzienne projekty.

Uczniowie odwiedzili elektrociepłownię w Poznaniu oraz zbudowali makietę przedstawiającą drogę, jaką pokonuje prąd z elektrowni do domu. Podczas spotkania ze strażakami uczyli się bezpiecznego korzystania z prądu oraz udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą zdobytą podczas licznych zajęć, dzielili się nie tylko z kolegami z innych klas, ale także z rodzicami m.in. poprzez teatrzyk „Dobre rady prądu elektrycznego”.

W miasteczku „Planeta Energii”, które odwiedzi Koziegłowy, dzieci zobaczą kosmiczny Energobus – laboratorium na kółkach, fascynujące eksperymenty i doświadczenia, film 3D oraz wezmą udział w multimedialnych zabawach i quizach z nagrodami. Będą mogły odwiedzić „Świat wtyczek elektrycznych”, gdzie poznaje się wtyczki z całego świata czy przejść labirynt elektryczny.

W miasteczku dzieci znajdą także mnóstwo niecodziennych eksponatów, takich jak m.in. kula plazmowa (która pokazuje widowiskowe efekty wywoływane przez wysokie napięcie), induktor Ruhmkorffa (który generuje miniaturowe „pioruny”) czy maszyna elektrostatyczna (elektryzują się od niej włosy). Miasteczko mogą odwiedzać nie tylko laureaci konkursu, ale wszyscy mieszkańcy.

Mobilne Centrum Nauki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz