POZnań Sport

Ping-pong na światowym poziomie!

tenis stołowy ale emocje!  Foto: PZTS

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym odbędą się za niespełna rok na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Decyzję o przyznaniu stolicy Wielopolski tej imprezy sportowej podjął Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym są imprezą cykliczną, organizowaną raz w roku. Będzie to największa i najważniejsza w tej dyscyplinie impreza sportowa w Polsce.

Ostatnią dużą imprezą tenisa stołowego jaka miała miejsce w Poznaniu, były Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbyły się w 1980 w hali Arena. To właśnie w stolicy Wielkopolski rozbłysły późniejsze gwiazdy Jana Ove Waldnera i Joergena Persona oraz w 1984 roku Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, w których grał m.in. Andrzej Grubba,

tenis stołowy ale emocje! Foto: PZTS

fot: PZTS

Od roku 1997 impreza, którą organizował będzie Poznań  umieszczona jest w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF) w ramach cyklu profesjonalnych turniejów organizowanych pod nazwą ITTF PRO TOUR, a w roku 2012 GAC WORLD TOUR. Turnieje tego cyklu gromadzą najlepszych zawodników z całego świata walczących o punkty w rankingu Federacji oraz gratyfikacje finansowe. Pod względem prestiżu impreza w Polsce należy do największych i najważniejszych w całym cyklu.

W roku 2012 poznańskie zawody będą ostatnimi w cyklu przed turniejem finałowym, a dodatkowo rozegranymi bezpośrednio po podobnych zawodach w Niemczech, co stwarza bardzo dużą szansę na start całej światowej czołówki tenisistów stołowych.

Impreza odbywać się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które coraz częściej goszczą zmagania sportowców w różnych dyscyplinach. Jak mówi Ewa Bąk, dyrektor Wydziały Sportu Urzędu miejskiego, dobrymi przykładami udanych sportowch przedsięwzięć były zorganizowane w lutym br. III Halowe MŚ w hokeju na trawie, a za kilka dni rozpoczynają się tam Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody Cavaliada”.

Już teraz wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportowej zapraszamy na MTP.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz