Sport

Piłka wodna: Waterpolo Poznań zmierzy się z Arkonią Szczecin

KS Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Termy Maltańskie - 3.04.2016 r.

Najbliższy weekend upłynie w Termach Maltańskich pod znakiem rozgrywek Ekstraklasy piłki wodnej. W hicie 9 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów zawodnicy Waterpolo Poznań zmierzą się dwukrotnie z liderem tabeli – Arkonią Szczecin. Wyniki dwumeczu w Poznaniu rozstrzygną o dalszych szansach poznaniaków na złoty medal. Spotkanie 7 maja rozpocznie się o godzinie 18:00, natomiast niedzielny rewanż o godzinie 12:00. Wstęp na trybuny kompleksu jest bezpłatny.

Poznańscy waterpoliści jeszcze nigdy nie byli tak blisko zdobycia tytułu mistrza Polski. Od prowadzącej w tabeli Arkonii Szczecin dzieli ich zaledwie 1 punkt. Czy zdołają wyprzedzić aktualnego lidera Ekstraklasy okaże się już 7 i 8 maja podczas ostatniego w tym sezonie dwumeczu w Termach Maltańskich. Drużyna Waterpolo Poznań zakończy tegoroczne rozgrywki w Łodzi, gdzie w weekend 21-22 maja zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski. Zespół OCMER UŁ ŁSTW przed 9 kolejką traci do poznaniaków aż 7 punktów i zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Bez względu na wynik najbliższego dwumeczu jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny w tym sezonie. Zdobyliśmy do tej pory aż 40 punktów, tracąc jedynie 8 i strzeliliśmy przeciwnikom aż 226 bramek. Mistrzostwo Polski jeszcze nigdy nie było tak blisko. W sobotę i niedzielę damy z siebie wszystko, bo mamy ogromny apetyt na złoto i wiemy, że w tej chwili jego zdobycie zależy tylko od naszej postawy. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców 7 i 8 maja na trybuny Term Maltańskich. Gorący doping będzie nam w tych dniach na pewno bardzo potrzebny – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W dwumeczu z Arkonią Szczecin barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel, Eryk Dziaduk oraz Maciej Mruk.

Piłka wodna jest najstarszą z gier zespołowych, jakie występują na nowożytnych igrzyskach olimpijskich. Pierwszy turniej rozegrano już w 1900 r. na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dyscyplina ta jest obecnie uprawiana w ponad 100 państwach. Rozgrywki drużyn piłki wodnej najbardziej popularne są na Węgrzech, w Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Rosji, Niemczech, Francji, a także w krajach bałkańskich oraz w USA i Australii. Mecze waterpolo rozgrywane są w basenie pływackim o głębokości minimum 2 m, w którym wyznacza się boisko o wymiarach 20 m (szerokość) na 30 m (długość) i ustawia bramki o wymiarach 3 m x 0,9 m. W spotkaniu uczestniczą dwie drużyny. Każdy z zespołów liczy 13 zawodników, przy czym w trakcie meczu w wodzie przebywa tylko siedmiu waterpolistów, w tym bramkarz. Mecz składa się z 4 kwart po 8 minut, a na przeprowadzenie ataku drużyna ma tylko 30 sekund. Celem gry jest wrzucenie, za pomocą jednej ręki, piłki do bramki przeciwnika. O zwycięstwie decyduje większa liczba zdobytych goli.

Zapraszamy na relację minuta po minucie na łamach naszego portalu.

DSW Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz