Aglomeracja

Piknik urbanistyczny na dziedzińcu UM

Spotkanie na Placu Kolegiackim  Foto: Tomasz Dworek

W tym roku Miejska Pracownia Urbanistyczna obchodzi swoje 25-lecie. Jubileusz chce świętować razem z poznańskimi rodzinami. Z tego powodu w najbliższą sobotę, czyli 14 maja, organizuje dla rodziców z dziećmi piknik “Wesołe Miasteczko”. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zgłębić tajniki urbanistyki i dowiedzieć się, co nowego powstanie na terenach miasta.

Piknik urbanistyczny to wyjątkowa okazja do nauki przez zabawę. Dzieci podczas tańca będą poznawać kształty występujące w Poznaniu. Następnie wykorzystają je w praktyce, budując własny fragment miasta. Pozostałą energię będą mogły spożytkować na dmuchanym torze przeszkód i zamku z piłeczkami. Każdy będzie mógł wykonać symbol miasta i zabrać go ze sobą do domu na pamiątkę.

Dorośli w tym czasie mają możliwość odpoczynku w “kinie pod chmurką”. Do obejrzenia będą materiały o historycznych i współczesnych realizacjach urbanistycznych Poznania. Projektanci Miejskiej Pracowni Urbanistycznej chętnie opowiedzą o planach rozbudowy poszczególnych terenów w mieście.

Na rodziców i dzieci czeka również wspólna zabawa – 3 gry miejskie: Zawód urbanista, Przedmiot: mapa oraz Poszukiwania magistrackich skarbów.

Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę,14 maja, na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17 w godzinach 12:00-15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz