Stare Miasto

Piknik na Teatralce – bańki mydlane, zośka i dunie!

Park Wieniawskiego  Foto: T. Dworek / ROSM

Spektakl baniek mydlanych, międzypokoleniowe rodzinne gry, stanowiska Straży Pożarnej, znakowanie rowerów, warsztaty plastyczne i bębniarskie – to tylko kilka ze sporej liczby atrakcji sobotniego Staromiejskiego Pikniku na Teatralce, na który zaprasza Rada Osiedla Stare Miasto.

Na Teatralkę zapraszamy całe rodziny, także z sąsiedzkich Jeżyc. Przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci i ich rodziców, między innymi międzypokoleniowe gry w kapsle, dunie, zośkę czy gumę – informuje Maria Sokolnicka – Guzek, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Osiedla Stare Miasto.

Podczas pikniku swoje talenty zaprezentują uczniowie m.in. Szkoły Baletowej i Zespołu Szkół Odzieżowych, będą także stanowiska Straży Pożarnej i Policji, która będzie znakowała rowery.

Park Wieniawskiego to trochę zapomniane, ale ważne dla wielu pokoleń miejsce w centrum Poznania, ważne dla mieszkańców Starego Miasta ale też Jeżyc z popularną górką saneczkową. Miasto przygotowuje plan jego rewaloryzacji, a piknik będzie dobrą okazją do rozmów o tym jak przestrzeń ta powinna wyglądać w najbliższej przyszłości.

W ubiegłym roku do użytku oddana została wyjątkowa „Wartofrajda” – plac zabaw w Parku Stare Koryto Warty, a ponadto doposażona została infrastruktura w Parku Marcinkowskiego. Trwa również modernizacja Ogrodu Jordanowskiego. Obecnie przyszedł czas na zmiany w Parku Wieniawskiego.

Sobota 19 maja to także Noc Muzeów, ale dzień warto rozpocząć od leniwego relaksu w staromiejskim parku w sąsiedztwie Opery. Dla gości przygotowano także poczęstunek: jabłka i arbuzy.

Staromiejski Piknik na Teatralce, sobota 19 maja, godz. 11:00 – 16:00.

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek / ROSM,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz