POZnań

Piknik bezpieczny jak całe wakacje

Festyn "Bezpieczne wakacje"  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, pierwszej pomocy, zabawy czy konkurencje sportowe dla dzieci. To tylko niektóre atrakcje przygotowane na piknik Bezpieczne Wakacje, który odbędzie się już w sobotę.

W okolicach słoniarni będzie można zobaczyć sprzęt, którego na co dzień używają wielkopolscy policjanci – wylicza Piotr Garstka z poznańskiej Policji – każdy chętny będzie mógł zasiąść w policyjnym radiowozie, armatce wodnej używanej przez OPP Poznań, czy policyjnym quadzie.

Będzie też m. in. radiowóz, którym policjanci ścigają drogowych piratów. Oby dla kierowców, którzy przybędą na piknik, była to jedyna okazja by zobaczyć go z bliska. Na terenie pikniku stanie także poznański mobilny komisariat.

Szkieły zorganizują pokaz pierwszej pomocy i konkurencje sportowe dla dzieci. Przed wejściem głównym do nowego zologu będziemy mogli bezpłatnie znakować rowery. Policjanci będą również rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Nie zabraknie również policyjnych czworonogów i koni policyjnych – dodaje Piotr Garstka – w specjalnym namiocie, specjaliści od naboru do policji, będą przedstawiać każdemu chętnemu ścieżkę rekrutacji do służby w policyjnym mundurze.

14 lipca br. o godziny 12.00 rozpocznie się piknik profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”.

Policyjny piknik Bezpieczne Wakacje w Nowym Zoo odbędzie się w sobotę 14 lipca od 12:00 do 15:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz