POZnań

Pierwsi pasażerowie dojechali bimbą na Włodarską

Pierwsza bimba z pasażerami wyjechała na Włodarską (21.08.2021)  Foto: UM Poznania

Pierwsza bimba z pasażerami wyruszyła z pętli Wilczak w kierunku Naramowic w sobotę (21.08) o godzinie 4:34.

To kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Gdy prace zostaną zakończone dojechać będziemy mogli do ul. Błażeja.

Podczas inauguracji kursów z pasażerami, mimo bardzo wczesnej pory, w tym historycznym przejeździe tramwaju uczestniczyło też kilkunastu poznaniaków. Zarząd Transportu Miejskiego spodziewając się dużego zainteresowania mieszkańców kursami do i z ul. Włodarskiej wzmocniono w ten weekend komunikację na tej trasie.

Oprócz linii nr 3 w sobotę i niedzielę będziemy mogli jechać specjalną linią nr 33, która kursować będzie na trasie z rynku Jeżyckiego do Włodarskiej od 10:00 do 18:00.

Obsługiwać ją będą tramwaje sprowadzone z Niemiec do Poznania w latach 90., tzw. helmuty – zapowiada poznański Zarząd Transportu Miejskiego – zarówno one, jak i wszystkie jeżdżące na trasie linii nr 3, będą dwukierunkowe, ponieważ za ulicą Włodarską nie ma bowiem pętli, więc tramwaj będzie musiał, dzięki specjalnie zamontowanej zwrotnicy przejechać na tory w stronę centrum.

Po zakończeniu całej inwestycji będzie bardzo podobnie. Z myślą właśnie o obsłudze trasy na Naramowice Miasto kupiło dwadzieścia dwukierunkowych Moderusów Gamma.

Po tym weekendzie na ulicę Włodarską dojechać będziemy tramwajami na linii numer 3, które w dzień będą kursować co 15 minut, a po godzinie 19:00, podobnie jak w soboty, niedziele i święta co 20 minut.

Użyte w artykule zdjęcia: UM Poznania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz