Sport

Piękne konie w Baborówku

Mariusz Kleniuk  Foto: Weronika Zabłocka / Equi Photo

W najważniejszym konkursie na poziomie CIC2* swoją pozycję potwierdził Mateusz Kiempa, pokonując na koniu Libertina jako jedna z pięciu par trudny cross bez punktów karnych. Na drugie miejsce wysunął się Mariusz Kleniuk z dwoma udanymi przejazdami, zajmując z Winoną drugą pozycję, a z Lorettą – pozycję ósmą. Trzecie miejsce po próbie terenowej na poziomie CIC2* zajmuje Paweł Spisak z koniem Admiral. Zakończył się drugi dzień zmagań sportowych Baborówko Horse Sale Show 2016, w którym zawodnicy rywalizowali w próbie terenowej

Paweł Spisak w BaborówkuW konkursie CIC1* wystartowało 41 zawodników. Pierwszą pozycję zajmuje po próbie ujeżdżenia i crossu Czech Jaroslav Hatla na Ballymurphy Mark. Z pozycji trzeciej na pozycję drugą po drugim dniu zawodów przesunął się Ksawery Śniegucki na koniu Rarashek. Trzecie miejsce na ten moment zajmuje Paweł Warszawski na Lucinda Ex Ani 4.

W konkursie krajowym CNC L pozycję liderki umocniła holenderska amazonka Madeleine Brugman na koniu Magical Mrs Mistoffelees. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Sobańska z Baborówka na koniu Florentina. Pierwszą trójkę zamyka po drugim dniu zawodów Paweł Spisak na koniu Hattrick.

Atrakcyjny program zawodów dopełnia aukcja koni sportowych z przeznaczeniem do startów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

W ramach zawodów rozgrywany jest Finał Pucharu Polski WKKW, który – będąc dziesiątym etapem zmagań – zamyka rywalizację polskich zawodników podczas dziewięciu eliminacji, rozgrywanych w ciągu całego sezonu. Zawodnicy Pucharu Polski WKKW startują w ramach pięciu kategorii wiekowych (Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików, Amatorów) oraz w klasyfikacji klubowej.

W niedzielę zawodnicy podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 będą rywalizować w próbie skoków, która zakończy trzy dni zmagań we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Rozpoczęcie pierwszego konkursu zaplanowane jest jutro, w niedzielę, na godz. 10:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Weronika Zabłocka / Equi Photo, Katarzyna Lichnowska / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz