Nerwy do ostatniej sekundy! Wymęczone zwycięstwo Biofarmu

Biofarm Basket Poznań - Noteć Inowrocław  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Na inaugurację sezonu 2016/2017 w 1. lidze koszykówki mężczyzn w Poznaniu przeżyliśmy niezły dreszczowiec. W zapowiedziach przedmeczowych zastanawialiśmy się, czy zwycięstwo z Legią w Warszawie to szczęśliwy przypadek, czy też w tym sezonie od początku koszykarze Biofarmu prezentują wyższy poziom. Dzisiejszy mecz nie dał odpowiedzi na to pytanie.

Mecz od początku był wyrównany, a świadczy o tym również wynik remisowy po pierwszej połowie 36:36. Poznaniacy dobrze zaczęli trzecią kwartę zdobywając kolejno 8 punktów /44:36/. Jednak przeciwnicy szybko odrobili straty i ta kwarta kończy się remisowo 19:19.

Czwarta kwarta to w dalszym ciągu wyrównana gra z niewielkim prowadzeniem gości. Niestety, ale w tej kwarcie gra Biofarmu staje się nerwowa, przez co zespół popełnia zbyt dużo strat. W ostatniej minucie poznaniacy doprowadzają do remisu 67:67, a decydujące punkty zdobywa celną trójką nowy zawodnik Filip Struski.

To był mecz był pełen emocji!

Biofarm Basket Poznań – Noteć Inowrocław 70-67 (17-14, 19-22, 19-19, 15-12)

Punkty zdobyli:
– dla Biofarmu: A. Metelski 17,12 zb., F. Struski 17,5 zb., P. Wieloch 13, M. Bręk 6, 6 zb., T. Smorawiński 6, M. Migała 3, 4 zb.,J. Fiszer 3, D. Gruszczyński 3, P. Stankowski 2
– dla Noteci: B. Pochocki 21, 6 as., M. Kowalewski 21, 4×3, D. Adamczewski 9, 8 zb., A. Lisewski 8, 3 bl., M. Grod 4, S. Sroczyński 2, K. Maciejewski 2.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter