Łazarz

Parada Łazarska

lazarz.pl/Janusz Ludwiczak

Były zabytkowe samochody, wóz strażacki, harcerze i dumnie maszerujący uczniowie szkół. Parada Łazarska już po raz dziesiąty przeszła ulicami Wyspiańskiego, Głogowską i Stablewskiego do Parku Kasprowicza.

X Parada Łazarska

Niewiele brakowało, a w tym roku barwny korowód z udziałem mieszkańców Łazarza i licznych grup mógłby się nie odbyć. Na szczęście Paradę Łazarską udało się zorganizować.

Podobnie jak w latach ubiegłych wyruszyła ona z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie i przeszła przez Wyspiańskiego i Głogowskiej pod budynek dawnego VIII LO, jednak “Ósemki” nie ma już na Łazarzu, dlatego trasa X Parady Łazarskiej została wydłużona przez Stablewskiego i Jarochowskiego pod pływalnię letnią w Parku Kasprowicza.

Pierwszy raz wziąłem udział w Paradzie Łazarskiej, rewelacja, super! Ta tożsamość, to że się pielęgnuje tradycje i jest się dumnym z tego miejsca, w którym się żyje, to jest najważniejsze – powiedział Jacek Jaśkowiak w rozmowie z portalem lazarz.pl – to co robią organizatorzy tej parady to jest równie ważne jak inwestycje, wielkie podziękowania i szacunek dla tych, którzy to zrobili i zadali sobie trud.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

X Parada Łazarska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz