K U L T U R A

Pali się! Film Festival

Pali się!  Foto: Materiały prasowe

Pali się! Foto: Materiały prasowePali się! Film Festival to pionierskie przedsięwzięcie, będące okazją do zaprezentowania potencjału, w dużej mierze nieodkrytego, jaki posiada organizacja straży pożarnej. Wycinkowym obrazem tegoż potencjału, w tym przypadku filmowym, jest prezentacja najcelniejszych fragmentów dzieł reżyserów filmowych, związanych z tym tematem.

Nasz przegląd filmowy to inicjatywa fundacji Płomyczek, która w tym miejscu prosi o wszechstronne wsparcie i pomoc dla tego nowatorskiego projektu. Liczymy, że Pali się! Film Festival będzie świętem dla miłośników kina, dla strażaków i tych wszystkich bez których, dla których i dzięki którym ta edycja nie byłaby tak urozmaicona – mówią organizatorzy.

Festiwal podzielony jest na dwa bloki. Część poranną – dedykowaną dzieciom, i część popołudniową, w której oprócz filmów konkursowych, będzie można wziąć w wykładzie znakomitego językoznawcy, profesora Jana Bralczyka, na temat etymologii, historii i współczesnego użycia słów związanych z pożarnictwem.

Swój udział w pracach jury potwierdził Krzysztof Zanussi, wybitny polski reżyser filmowy, scenarzysta i wykładowca, wychowawca wielu uznanych filmowców młodszego pokolenia.

Przy okazji festiwalu przez cały dzień przy Multikinie 51 trwać będzie strażacki piknik.

więcej o festiwali znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz