K U L T U R A

Alternatywa w Poznaniu trwa cały rok! Niezwykłe wydarzenie teatralne

AnonyMMous.org 'WTF'  Foto: Maciej Zakrzewski

Kierunek zwiedzania to spontaniczna oddolna inicjatywa teatralna. To dwudniowy przegląd teatralny, w ramach którego będziemy mogli zobaczyć 4 spektakle poznańskiej offowej sceny teatralnej. Sceny ze sporym dorobkiem i sukcesami!

AnonyMMous.org 'WTF' Foto: Maciej ZakrzewskiTradycje poznańskiej alternatywy teatralnej sięgają kilku dziesięcioleci. Stąd wywodzi się Teatr Ósmego Dnia, Teatr Biuro Podróży, Teatr Porywacze Ciał czy Teatr Strefa Ciszy. Z takim teatrem kojarzyła się także pierwsza dekada Festiwalu Malta.

Obok wymienionych zespołów, w Poznaniu funkcjonuje z powodzeniem cały zastęp innych offowych artystów i to właśnie ich chcielibyśmy zaprezentować proponując inny „Kierunek Zwiedzania” poznańskiej alternatywy, informuje Joanna Wojciechowska, koordynatorka projektu.

Pierwszego dnia spotkamy się z Teatrem Usta Usta Republika, który pokaże spektakl „Ukryte”. Cechą charakterystyczną tej grupy jest nietypowe podejście do widza i przestrzeni. Tak będzie i tym razem. Dzień drugi to spotkanie z monodramem. W ciągu jednego wieczoru publiczność podążać będzie szlakiem wytyczonym przez trzy spektakle. Kierunek zwiedzania rozpocznie się monodramem ”Podziemie” Piotra Zawadzkiego, opartym na tekście Dostojewskiego, następnie będzie można przenieść się w gorącą atmosferę „rewolucji ACTA” za sprawą grupy AnonyMMous.org i monodramu „WTF?!”, a w finale Janusz Stolarski zabierze publiczność w wędrówkę z „Grabarzem Królów”, która będzie okazją do spotkania z teatrem w przestrzeniach zgoła nieteatralnych.

http://www.youtube.com/watch?v=4fUE3C30UQM

Proponowanym repertuarem chcielibyśmy przełamać stereotypowe myślenie o teatrze offowym i pokazać go w nietypowych odsłonach. Podczas dwóch dni przeglądu spotkamy się z artystami po szkołach teatralnych (Zawadzki, Stolarski, Pawłowski) którzy z wyboru zwrócili się w stronę teatru offowego – informuje Joanna Wojciechowska.

Warte podkreślenia jest oddolne, wręcz społeczne tworzenie tego przeglądu, bez dofinansowania, i wsparcia miejskiego. Bilety na każdy spektakl kosztować będą symboliczne 10 zł, a karnet na cały przegląd 30 zł.

WTF AnonyMMous org  Foto: Jakub Wittchen

Program:

Sobota
19.00 „Ukryte” – Teatr Usta Usta Republika (Republika Sztuki Tłusta Langusta, Gwarna 11)

Niedziela

18.00 „Podziemie” – Piotr Zawadzki (Republika Sztuki Tłusta Langusta, Gwarna 11)
19.30 „ WTF?!” – Grupa AnonyMMous.org (Sala Teatru Ósmego Dnia)
21.15 „ Grabarz królów” – Janusz Stolarski (zbiórka przed wejściem do Teatru Ósmego Dnia)

http://www.youtube.com/watch?v=n_M5YLWddnI

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz