POZnań

Otwarta Kaponiera i… kolejne remonty i utrudnienia

Otwarta Kaponiera i... kolejne remonty i utrudnienia  Foto: PIM

Parafrazując doskonały serial, którego akcja toczy się w Poznaniu, można by powiedzieć, że był to najdłuższy remont nowoczesnej Europy. Przynajmniej takie odczucia ma większość poznaniaków. Kaponiera zostaje wreszcie (częściowo) otwarta!

Na ten moment czekaliśmy ponad 4 lata! Pamiętacie jakim wydarzeniem dla włodarzy było puszczenie bimb przez remontowane rondo w kierunku św. Marcina? Teraz powody do radości będą mieli już nie tylko pasażerowie komunikacji, ale także kierowcy. Wreszcie będzie można łatwiej dotrzeć na banę.

Kaponiera zostanie częściowo otwarta dla samochodów w sobotę 13 sierpnia, ale żeby nie było zbyt różowo zostanie równocześnie zamknięty fragment ul. Dąbrowskiego oraz skrzyżowania ul. Fredy z al. Niepodległości oraz ul. Kościuszki.

Samo otwarcie ronda Kaponiera będzie podzielone na etapy. Pierwszy nastąpi właśnie w sobotę 13 sierpnia. Samochody będą mogły jechać z zostanie ruch na relacji wschód – zachód. Otwarcie obu nitek (północnej i południowej) węzła Kaponiera jest związane z remontem, który tego dnia rozpocznie się na ul. Fredry.

Z powodu remontu torowiska na ul. Fredry wprowadzimy docelową organizację ruchu na węźle komunikacyjnym rondo Kaponiera – dodaje Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich – zostanie przywrócony ruch pojazdów w relacji Święty Marcin – Zwierzyniecka oraz Święty Marcin – Roosevelta z możliwością skrętu w prawo z ul. Św. Marcin. Termin zakończenia prac budowlanych na tej inwestycji (31 sierpnia) nie ulegnie zmianie.

Zamknięcie ul. Fredry podyktowane jest złym stanem torowiska. Infrastruktura techniczna wymaga natychmiastowej interwencji, podobnie jak było w przypadku niedawno zakończonego remontu na ul. Św. Marcin. Prace prowadzone tutaj będą na skrzyżowaniach ulicy Fredry z al. Niepodległości i z ulicą Kościuszki.

Kontynuowane będą także prace na ulicy Dąbrowskiego. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała wykonawcę, który dokończy przebudowę, po tym jak poprzednia firma wycofała się z realizacji. Prowadzone tutaj kolejne etapy prac wymuszą zamknięcie dla samochodów wschodniej części skrzyżowania ulic Dąbrowskiego, Przybyszewskiego i Żeromskiego od wtorku 16 sierpnia do 3 września.

W tym czasie będziemy musieli korzystać z objazdu,  który poprowadzi nas tymczasowo dwukierunkową ul. Długosza do Szamarzewskiego, a dalej w ul. Przybyszewskiego.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będzie możliwe również wznowienie ruchu tramwajowego w relacji most Teatralny – Ogrody już 27 sierpnia – wyjaśnia prezes Paweł Śledziejowski – docelową organizację ruchu na całym węźle drogowym, planujemy wdrożyć 10 września. Całość prac powinna się zakończyć do 25 września br.

W związku z zamknięciem ul. Fredry dla ruchu tramwajów oraz al. Niepodległości dla ruchu drogowego, wprowadzamy zmiany w transporcie publicznym. Zmiany będą obowiązywać od 13 sierpnia i obejmą zarówno linie autobusowe, jak i tramwajowe.

Wytyczono także objazdy dla samochodów. Newralgiczne skrzyżowania na trasach objazdów nadzorowane będą przez policję i Nadzór Ruchu MPK.

Otwarta Kaponiera i... kolejne remonty i utrudnienia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz