BizNews

Ostatni (taki) caddy z Poznania

Ostatni (taki) caddy  Foto: VW Poznań

Ostatni (taki) caddy Foto: VW PoznańOstatni egzemplarz volkswagena caddy trzeciej generacji z numerem 1.578.383 zjechał dzisiaj z linii produkcyjnej w środę (20.05) o godzinie 16:15. Model ten był produkowany tylko w Poznaniu przez ostatnie 12 lat. Zastąpi go kolejna wersja, która dostępna będzie już w lipcu.

Dzięki dobremu przyjęciu i niesłabnącemu zainteresowaniu naszym produktem przez te wszystkie lata stał się on istotnym motorem zmian i rozwoju dla poznańskiej fabrykipowiedział Jens Ocksen, Prezes Zarządu i Członek Kierownictwa Marki Volkswagen Samochody Użytkowe – na przestrzeni ostatnich 12 lat spółka przeobraziła się z zakładu montującego samochody do pełnowartościowej fabryki zatrudniającej dziś ponad 7.000 osób i będącej największym pracodawcą w Wielkopolsce.

Kolejne inwestycje w Antoninku wkrótce kolejnych 900 osób znajdzie tu zatrudnienie. Dalsze 3.000 miejsc pracy stworzonych zostanie w budowanej jeszcze fabryce Volkswagena we Wrześni, gdzie od drugiej połowy 2016 roku powstawać będzie nowa generacja modelu crafter.

Model caddy jest dziś sztandarowym produktem poznańskiej fabryki i stanowi 80% produkcji poznańskiej fabryki. Poza tym modelem w Poznaniu powstają także różne wersje nadwoziowe bardzo popularnego modelu transporter. Łączna roczna produkcja wynosi 175.000 samochodów.

Ostatni (taki) caddy Foto: VW Poznań

W 2003 roku rozpoczął się szczególnie bliski nam i dobrze znany etap w historii caddy, w naszej fabryce ruszyła produkcja trzeciej generacji tego modelupowiedział Dietmar Mnich, Dyrektor Zakładu w Poznaniu – jednocześnie dzisiaj z numerem 1.578.384 z linii produkcyjnej zjechał pierwszy seryjny caddy 4, który swoją światową premierę miał również w Poznaniu w lutym tego roku.

Nowy caddy w salonach dostępny będzie od lipca 2015.

Ostatni (taki) caddy Foto: VW Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz