Stare Miasto

Ostatni… Mieszkańcy Starego Rynku

Ostatni mieszkańcy Starego Rynku  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tylko do 9 września na Starym Rynku przy Galerii Miejskiej “Arsenał” można podziwiać część zdjęć wykonanych przez członków Kolektywu Fotograficznego Świetlica w ramach projektu Ostatni… mieszkańcy Starego Rynku w Poznaniu.

Chcieliśmy pokazać, że Starówkę tworzą ludzie – mówi pomysłodawca Bogusław Biegowski – dla mnie Stary Rynek nie jest piękny, piękni są za to ludzie, którzy tutaj mieszkają.

Naszym celem nie jest pokazanie wymierania społeczności na tle ryku. Chcieliśmy pokazać materie ludzką nie mieszając jej z tłem rynku, chodzi nam o to by pokazać ludzi – mówił Biegowski i dodaje, że zebrane do tej pory zdjęcia to efekt tylko dwóch miesięcy pracy, która nadal będzie kontynuowana. Pomysłodawcy projektu chcą zrobić zdjęcia wszystkim mieszkańcom Starego Rynku.

Wystawa jest jednym z kroków, który ma zwiększyć świadomość gości bawiących się na Rynku, że tu mieszkają ludzie. Wielu mieszkańców skarży się na uciążliwe hałasy z ulicy czy dyskotek.

Wielu z nas, mieszkańców zadaje sobie pytanie: czy tak trudno kulturalnie się bawić nie niszcząc miejsca w których jesteśmy?

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz