POZnań

Ostatni dzień na złożenie wniosków do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

VIII LO w Poznaniu  Foto: fb / VIII LO

Ostatni dzień maja to także ostatni dzień na złożenie wniosku do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W samym Poznaniu do tej chwili (8:00) wnioski złożyło niemal 16.400 uczniów.

Tegoroczna rekrutacja była bardzo specyficzna. Równocześnie swoje szkoły kończyli gimnazjaliści i pierwszy rocznik (po kilkuletniej przerwie) ósmoklasistów. Jest zatem zdecydowanie więcej absolwentów.

Na dodatek pierwszy raz Miasto Poznań nie prowadziło wspólnego naboru z powiatem poznańskim. Wywołało to spore zamieszenie, ponieważ absolwenci chcąc wybrać szkoły w Poznaniu i na przykład w Swarzędzu musieli wypełniać dwa wnioski, co nie jest oczywiście dużym problemem. Ostatecznie uczeń będzie musiał po ogłoszeniu wyników rekrutacji wybrać szkołę, do której będzie chodzić.

Po zaniesieniu wniosku do szkoły pierwszego wyboru nie można już edytować tego dokumentu, co wynika to z przyjętych zasad i harmonogramu rekrutacji. Będzie jednak możliwość zmiany wybranych szkół i klas bądź tylko ich kolejności na wniosku od 14 do 19 czerwca.

W ostatnim dniu składania wniosków wybranych szkołach (31.05) o godzinie 8:00 złożonych było 8.258 wniosków absolwentów szkół podstawowych i 8.132 absolwentów gimnazjów.

W Poznaniu przygotowano ponad 7.000 miejsc w klasach ponadgimnazjalnych i ponad 7.400 miejsc w klasach ponadpostawowych. Najbardziej obleganą szkołą jest I Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu. Tutaj na 196 przygotowanych miejsc dla absolwentów szkół podstawowych szkołę tę wskazało do tej pory 441 osób.

Wyniki rekrutacji podstawowej zarówno do szkół w Poznaniu jak i w powiecie poznańskim poznamy w czwartek 25 lipca o godzinie 13:00. Dzień później rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca w szkołach, w których będą jeszcze wolne miejsca.

 

 

Użyte w artykule zdjęcia: fb / VIII LO

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz