Stare Miasto

Ostatni dzień, by się spisać

Ulica Wrocławska oficjalnie deptakiem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Spis powszechny, który rozpoczął się w kwietniu, właśnie dobiega końca. To ostatni dzień, gdy możemy się spisać. Gdy tego nie zrobimy musimy liczyć się karą.

Jak podkreśla GUS każda odpowiedź się liczy, ponieważ w ten sposób możliwe jest stworzenie odpowiedniego zasobu informacyjnegoy. Spis powszechny jest badaniem statystycznym organizowanym raz na 10 lat.

Spis powszechny jest obowiązkowy, dlatego warto skorzystać i przyjść do punktu spisowego nie czekając do ostatniej godziny – podkreślają pracownicy Głównego Urzędu Statystycznego.

Spisać będziemy mogli się do godziny 23:59 w czwartek 30 września. Można zrobić to samodzielnie na stronie, do której przejdziesz klikając tutaj. Na wszystkich, którzy jeszcze nie wypełnili ankiety spisowej czekać będą także pracownicy Urzędów Statystycznych w wybranych punktach, które dzisiaj czynne będą do północy (lista znajduje się poniżej). Można także zrobić to dzwoniąc na numer 22 279 99 99.

Zachęcamy wszystkich, którzy się jeszcze nie spisali do wybrania dla siebie dogodnego sposobu na wywiązanie się z obowiązku spisowego – podkreśla GUS – rachmistrzowie spisowi dzwonią z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, prosimy o odbieranie połączeń i udzielanie odpowiedzi zgodnych ze stanem faktycznym na dzień 31 marca 2021 r.

Wybrane punkty, w których możemy się spisać czynne będą dzisiaj do północy. Są to Urzędy Statystyczne w Poznaniu (ul. Wojska Polskiego 27/29), w Buku (ul. Ratuszowa 1), Urząd Miasta Poznania (ul. Pl. Kolegiacki 17, )a także urzędy gmin w Czerwonaku (ul. Źródlana 39), Kleszczewie (ul. Poznańska 4), Komornikach (ul. Stawna 1), Pobiedziskach (ul. Kościuszki 4), Ryczywole (ul. Mickiewicza 10), Suchy Las (ul. Szkolna 13), Swarzędz (ul. Poznańska 25), Śrem (ul. Plac 20 Października 1 oraz ul. Adama Mickiewicza 10), Środzie (Stary Rynek 16), Tarnowo Podgórne (ul. Poznańska 94), Biblioteka Miejska w Murowanej Goślinie (ul. Poznańska 16)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz