Stare Miasto

Złapani na gorącym uczynku!

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Katalizatory montowane w samochodach to łakomy kąsek dla złodziei. Dwójka z nich została złapana przez policjantów na gorącym uczynku.

Policjanci byli w ostatnim czasie informowani o kradzieżach katalizatorów z samochodów parkujących na Piątkowie. Wszystkie te przypadki były łudząco podobne, co mogło wskazywać na działanie tej samej osoby, czy osób.

Patrolujący osiedle Bolesława Śmiałego zauważyli podejrzanie zachowującą się osobę. Widząc, że mężczyzna nerwowo zareagował na widok nadjeżdżającego samochodu i zaczął uciekać. Po kilkuminutowym pościgu został one jednak zatrzymany.

Okazało się, że miał związek z usiłowaniem kradzieży katalizatora, a sprawców było dwóch – informuje Marta Mróz z poznańskiej policji – drugi z nich znajdował się pod pojazdem marki toyota i próbował zdemontować element układu wydechowego o wartości kilku tysięcy złotych., ale szybka reakcja policjantów udaremniła im to przestępstwo.  

Złodzieje zostali zatrzymali. Jak się okazało to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakie mają na swoim koncie. Udało się ustalić, żekilka tygodni wcześniej ukradli oni katalizator z samochodu na parkingu niestrzeżonym w rejonie Osiedla Bolesława Chrobrego.

22 i 46-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży za które grozi im do 5 lat więzienia – dodaje Marta Mróz.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz