K U L T U R A

Orszak Trzech Króli – zostań królem

Orszak Trzech Króli - 6.01.2012 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Orszak Trzech Króli - 6.01.2012 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterOrszak Trzech Króli przejdzie ulicami Starego Miasta już w najbliższą niedzielę. Tym razem każdy może zostać królem Kacprem. Wszystko dzięki aukcji charytatywnej.

Jak tego dokonać? Wystarczy wygrać aukcję charytatywną, która ma wspomóc organizację tegorocznego Orszaku – wyjaśnia Magda Gilicka, jedna z organizatorek. Aukcja odbywa się tutaj.

Jeśli godność królewska nie jest Twoim marzeniem, a chciałbyś wspomóc organizację Orszaku w inny sposób, możesz kupić kadzidło i kredę, które przydadzą się na pewno w Uroczystość Objawienia Pańskiego – dodaje Magda Gilicka. Tą aukcję znajdziesz klikając tutaj.

Orszak w Poznaniu organizowany jest po raz trzeci. To barwny pochód z udziałem mieszkańców naszej aglomeracji, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia. Obrazują one pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka.

Podczas drugiego Orszaku było nas około 5.000 – mówi Magda Gilicka – mamy nadzieję, że 6 stycznia 2013 roku na plac Wolności przyjdzie 10.000 osób.

Przed wyruszeniem Orszaku jego uczestnicy otrzymają koronę i śpiewnik, aby mogli wspólnie śpiewać kolędy idąc z placu Wolności na Stary Rynek.

Kolędowanie poprowadzą profesjonalni muzycy – dodaje Magda Gilicka – wszystkim uczestnikom będą przewodzić Trzej Królowie na koniach, a jeden z nich, mamy nadzieję, na wielbłądzie!

Królowie będą otoczeni szpalerami poprzebieranych uczniów z poznańskich szkół. Uczestnicy Orszaku spotkają m. in. anioły i diabły, Legionistów i Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku przed Ratuszem królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

Orszak Trzech Króli wyruszy z Placu Wolności w niedzielę 6 stycznia o godzinie 12:00.

Orszak Trzech Króli - 6.01.2011 r. Foto: Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz