K U L T U R A

Nowe Pałacowe zaprasza!

Kino Pałacowe  Foto: Maciej Kaczyński

W nowej sali kinowej od jutra już codziennie odbywać się będą trzy seanse. Staruje nowe Kino Pałacowe! Pierwsze dwa filmy, które „Pałacowe” zaprezentuje to premierowe “Pragnienie miłości” oraz norweski “Jackpot”.

Mamy nadzieję, że kino stworzy przestrzeń filmową, w której znajdzie się miejsce dla każdego kto kocha film. Będzie tu miejsce dla klasyki, dokumentu, animacji, awangardy, opery, teatru i wszystkiego co interesujące, ważne i ciekawe, a wiąże się z kinematografem. Chcemy być miejscem spotkań z ludźmi filmu, dyskusji i refleksji nad sztuką filmową, zaprasza Mariusz Stańczyk, kierownik kina.

Kino Pałacowe Foto: Maciej Kaczyński

Pragnienie miłości to meksykański kandydat do Oscara. To głośny film jednego z najbardziej obiecujących reżyserów młodego pokolenia w Meksyku, Michela Franco – intrygująco opowiedziana, wstrząsająca historia meksykańskich nastolatków, którzy w potoku ogólnodostępnego alkoholu, seksu i Internetu gubią granice między rzeczywistością a światem wirtualnym.

PRAGNIENIE MILOSCI plakatObraz zgłoszony jako meksykański kandydat do Oscara 2013 zebrał już laury na MFF w Cannes 2012, gdzie zdobył Nagrodę Główną w sekcji Un Certain Regard oraz na MFF w San Sebastian 2012, gdzie otrzymał wyróżnienie w sekcji Horizontes Latinos.

Reżyser nazwał swój film „studium przemocy”. Pragnienie miłości budzi skojarzenia z takimi filmowymi dziełami, jak biała wstążka Michaela Hanekego, Władca Much Harry’ego Hooka, Słoń Gusa Van Santa czy Sala samobójców Jana Komasy.

Nastoletnia Alejandra przeprowadza się z ojcem do Mexico City, gdzie obydwoje rozpoczynają nowe życie. Wydaje się, że dziewczyna dobrze sobie radzi w nowej szkole i w krótkim czasie zyskuje grono przyjaciół. Sytuacja zmienia się dramatycznie, kiedy nagranie seksu Alejandry z jej nowym chłopakiem trafia do Internetu. Okazuje się, że nowi „przyjaciele” od początku prowadzą z nią okrutną grę.

Jackpot

Jak podzielić zawrotną kwotę, wygraną w zakładach piłkarskich? Przed tym dylematem staje czwórka przyjaciół. Choć umówili się, że podzielą ją równo, to jednak każdy ma chrapkę na więcej. Pieniądze okazują się siłą większą niż przyjaźń i lojalność – kolejni wspólnicy zaczynają więc znikać. Kasę łatwiej przecież podzielić między trzy, a w końcu już tylko między dwie osoby… Pytanie tylko – jak pozbyć się zwłok? A przy tym nie wpaść w ręce wścibskich gliniarzy i uniknąć zemsty gangstera, któremu nadepnęło się na odcisk.

W tej brawurowej czarnej komedii, momentami przechodzącej w makabreskę, trup ściele się gęsto, a absurd goni absurd. Echa filmów Quentina Tarantino i Guya Richie są doskonale czytelne. Film Martensa to zabawa kinem w czystej postaci. A przy tym druga po „Łowcach głów” ekranizacja bestsellerowej powieści modnego Jo Nesbø.

Seanse rozpoczynać się będą o codziennie o godzinie 17:00, 19:00 i 21:00. Bilety kosztują: 18 zł normalne, 15 zł ulgowe.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz