BizNews

Orange zmodernizował sieć w Poznaniu

Neostrada  Foto: Telekomunikacja Polska

Neostrada Foto: Telekomunikacja PolskaKonkurencja między operatorami sieci komórkowych cieszy ich klientów. Dzięki tej walce płacimy coraz mniej za połączenia i możemy korzystać z coraz większej ilości usług. Poprawia się także jakość połączeń.

Firma Orange zakończyła właśnie przebudowę i gruntowną modernizację sieci komórkowej w Poznaniu, która rozpoczęła się jeszcze podczas wakacji. Prace były wykonywane kolejno we wszystkich dzielnicach miasta, a także w sąsiednich miejscowościach. Liczba stacji bazowych obsługujących klientów tej sieci w naszej aglomeracji wzrosła ze 589 do obecnych 946.

Zdecydowanie zwiększyła się prędkość mobilnego dostępu do internetu oraz jego zasięg i jakość, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków – przekonuje Maria Piechocka – wzrost liczby nadajników oraz zastosowanie sprzętu najnowszej generacji wpłynęło także na podniesienie jakości połączeń telefonicznych, a niebawem umożliwi uruchomienie usług w technologii LTE, już teraz nasi klienci w Poznaniu mogą korzystać z najnowocześniejszej sieci komórkowej w Polsce.

Zdaniem operatora w zasięgu sieci GSM (2G) wewnątrz jak i na zewnątrz budynków znajduje się już 100% mieszkańców, natomiast zasięg sieci UMTS (3G) wewnątrz budynków obejmuje 96,8%, a na zewnątrz 100%, mieszkańców Poznania. Mając urządzenia z modemami GSM/UMTS w sieci Orange możemy teoretycznie korzystać z mobilnego internetu z prędkością do 42 Mb/s.


Zwiększenie liczby nadajników przekłada się także na wygodę korzystania z usług i stabilność połączeń – dodaje Maria Piechocka – pozwala komfortowo korzystać nie tylko z poczty email i przeglądania stron www, ale także multimediów – szybszego pobierania muzyki, filmów, oglądania telewizji mobilnej na żywo czy słuchania internetowego radia.

Podobne prace prowadziła ostatnio w naszym fyrtlu także firma T-Mobile. Ona także zakończyła już modernizację swojej sieci w naszej aglomeracji.

panorama klawiatura Foto: sxc

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Bzdury totalne, stacji bazowych ubyło a nie przybyło !!! generalnie zasięg się pogorszył z powodu ciecia kosztów przez Orange i T-Mobile sam tego doświadczyłem (wycięli 3000 stacji bazowych)