K U L T U R A

Operowe silent disco na zakończenie sezonu!

Opera - Teatr Wielki  Foto: Tomasz Dworek

Operowe silent disco, joga śmiechu, występy Chóru Teatru Wielkiego oraz Bab i Dziadów, koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele i znakomite duety – to atrakcje niedzielnego zakończenia operowego sezonu w Poznaniu. Wyjątkowego i udanego.

Tegorocznym idiomem sezonu była tajemnica, przeszliśmy więc przez mroki kina noir w Rigoletto, weszliśmy w podświadomość Domana i Bogny w pięknej Legendzie Bałtyku, wystawiliśmy po raz pierwszy od stu lat operę Richarda Wagnera Śpiewaków norymberskich, Trojanem stworzyliśmy balet zaangażowany społecznie, a Napojem miłosnym pokazaliśmy operę od wewnątrz – informuje Arnold Prządka z działu promocji Opery.

Sezon Teatr Wielki zakończy wydarzeniami na schodach, tarasach i w Sali im. W. Drabowicza. Usłyszeć będzie można Chór Teatru Wielkiego, Przyoperowy Chór Dziecięcy, Chór Dziadów i Bab, Pierwszą Poznańską Niesymfoniczną Orkiestrę Ukulelea i zobaczyć duet Julii Korbańskiej i Gala Trobentara Žagara, który zatańczy do utworu Maxa Richtera.

To jednak nie wszystko. Organizatorzy zapraszają na pierwsze w Polsce operowe silent disco oraz jogę śmiechu.

Opera Poznaniakom – niedziela, 24 czerwca, godz. 16:00 – 18:00. Szczegóły wydarzenia na stronie opera.poznan.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek / ROSM, materiały prasowe, Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz