Sport

OOM: Szabliści już z medalami

Szabla w Koninie - Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży 2018  Foto: Paweł Rychter
Szabla w Koninie - Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży 2018

Pierwszą bronią, którą o medale XXIV Ogólnopolskich Olimpiad Młodziezy walczono na planszach w hali OSiR w Koninie była szabla. W gronie faworytów byli m.in. gospodarze z KKSz-u Konin, podopieczni trzykrotnego olimpijczyka Tadeusza Piguły, specjalizujący się właśnie w szabli.

W turnieju indywidualnym tytuły mistrzowskie wywalczyli Roksana Bartosz (Dragon Łódź) i Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa). Szablistka z Łodzi w finałowej walce pokonała Emilię Rowińską (AZS AWF Warszawa) 15:11, a brązowe medale wywalczyły Weronika Waleriańczyk (KKSz Konin) i Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec).

Finałowa walka w turnieju chłopców także zakończyła się wynikiem 15:11, Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa) okazał się w niej lepszy od Jakuba Broniszewskiego (MUKS Victor Warszawa). Brązowe medale dla Dominika Płusy (KKSz Konin) i Rafała Gałeckiego (AZS AWF Warszawa).

Nie mniej emocji dostarczyły pojedynki w turnieju drużynowym, zwłaszcza chłopców, w którym szabliści KKSz-u prowadzili już z MUKS-em Vivtor Warszawa 40:32. W ostatniej parze Jakub Broniszewski walczył z Michałem Szrederem jak w transie. Nie tylko odrobił straty, ale zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 45:43. W finale drużynowej rywalizacji dziewcząt, szablistki KKSz-u prowadziły od pierwszej walki pokonując TMS Sosnowiec 45:37.

Brązowe medale dla drużyn AZS-u AWF-u Warszawa.

Jestem bardzo zadowolona, zarówno z medalu w drużynie, jak i indywidualnie. Bardzo długo przygotowywałam się do tego startu, jednego z najważniejszych w tym sezonie – powiedziała podwójna medalistka OOM Weronika Waleriańczyk.

Składy zwycięskich drużyn:

KKSz KONIN I: Aischa Bachir Hadj, Alicja Papuzińska, Weronika Waleriańczyk, Natalia Wysocka
MUKS Victor Warszawa: Jakub Broniszewski, Marcel Broniszewski, Krzysztof Rychta

W środę do rywalizacji przystąpią florecistki i floreciści.

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz