Sport

Kolejne 3 punkty Polonii

TS Polonia Poznań – KKP Bydgoszcz  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W spotkaniu z Raszynem chciałyśmy dopisać kolejne 3 punkty, żeby umocnić się na pozycji lidera. Jednak przypominając sobie spotkanie z Raszynem z rundy jesiennej wiedziałyśmy, że to nie będzie łatwy mecz.

Nowe ustawienie, bardziej ofensywne sprzyjało do licznych akcji podbramkowych, ale pierwsza z bramek padła po stałym fragmencie gry. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamieniła Ada Sikora. To było piękne uderzenie. Napór trwał dalej, Alicji Zając włączyła się fantazja i polot, sklejanie piłki plecami, uderzenia z powietrza. Długo na bramkę nie musiałyśmy czekać. Doskonałe podanie prostopadłe Moni Skowrońskiej wykorzystała Alicja Zając i podwyższyła wynik na 2:0.

Po przerwie pojawiła się chwila ospałości, jak to w naszym zwyczaju. Nie trwała jednak długo, bo znów miałyśmy sporo sytuacji, których niestety nie udało się wykorzystać. Na boisku pojawiła się Ania Machowiecka i nie trzeba było długo czekać, by pięknych technicznym uderzeniem pokonała bramkarkę. Wynik końcowy 3:0. Pełna kontrola nad meczem i dopisujemy sobie 3 pkt.

Teraz skupiamy się już na meczu z Tomaszowem, chcemy zrobić kolejny krok do awansu. Gramy u siebie, drugi i ostatni mecz. Zapraszamy, 3 maja godzina 12:00.

KS Raszyn – TS Polonia Poznań 0:3

Bramki: Ada Sikora, Alicja Busza, Anna Machowiecka

Skład: Siejka – Filipiak, Nowak, Czudzińska – Nowak (Liczbińska), Cywińska, Jacewicz (Sawicka), Skowrońska (Machowiecka), Sikora – Busza, Zając

Tekst: Alicja Zając

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz