Aglomeracja

Omicron już w Wielopolsce

Koronawirus - laboratorium  Foto: PHOTOHOLIC STUDIO/ANNA ZIELINSKA


Wariant koronawirusa zwany Omicron pojawił się w listopadzie bieżącego roku i jego szybkie rozprzestrzenianie budzi zainteresowanie oraz obawy na całym świecie. Pojawił się również Polsce; opisano dotychczas kilkanaście przypadków jego identyfikacji. Zarażeni wirusem są także Wielkopolanie.

W Innowacyjnym Centrum Medycznym Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu zbadano 96 kolejnych pozytywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 pod względem wystąpienia wariantu Omicron wirusa SARS-CoV-2. Próbki były pobrane od 23 do 25 grudnia tego roku w punkcie pobrań na terenie Instytutu przy ul. Strzeszyńskiej.

W analizowanych próbkach wykryto 6 przypadków zakażeń wariantem Omicron. Dwie z nich pochodziły z Poznania, jedna z gminy Swarzędz, jedna z Tarnowa Podgórnego, jedna z gminy Zalasewo i jeden przypadek zdiagnozowano u obcokrajowca. Ocenia się że częstość zakażeń wariantem Omicron wirusa SARS-CoV-2 w Wielkopolsce to obecnie około 6 %.

Testy koronawirus, laboratorium - Innowacyjne Centrum Medyczne PAN Foto: PHOTOHOLIC STUDIO/ANNA ZIELINSKA - materiały prasowe SpółdzielniaPR
Użyte w artykule zdjęcia: PHOTOHOLIC STUDIO/ANNA ZIELINSKA

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz