Sport

Olimpijski lacrosse wraca do Poznania

Turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet - Hussars Ladies  Foto: materiały prasowe / Łukasz Skwiot

W najbliższą sobotę, 9 września na stadionie Golęcin odbędzie się turniej w ramach Pucharu Polski lacrosse kobiet. Do stolicy Wielkopolski przyjadą drużyny z Katowic i Wrocławia.

Rozgrywki jesienne odbędą się na zasadach olimpijskich, warto więc przyjść i przekonać się na czym polega ta nietuzinkowa i niezwykle widowiskowa dyscyplina.

Lacrosse jest wciąż mało popularnym w Polsce sportem, jednak z roku na rok przybywa zawodników, klubów i drużyn narodowych na całym świecie. Duży wpływ ma na to fakt, że dyscyplina ma duże szansę wrócić na Igrzyska Olimpijskie!

Lacrosse “SIXES” rozgrywany jest na mniejszym boisku niż wersja fieldowa (rozgrywana na mistrzostwach), celem każdej drużyny jest oczywiście zdobycie jak największej ilości bramek. Na dynamikę meczu wpływa zegar, który ogranicza czas  akcji ofensywnej do 30 sekund. Na boisku rywalizują dwie drużyny, każda wystawia po 6 zawodniczek (w tym jedna jest bramkarką). Zmiany są nieograniczone, tak jak w koszykówce.

Mecz podzielony jest na 4 kwarty po 8 minut.

Zapraszamy na stadion, przeżyć sportowe emocje, dopingując nasze poznańskie zawodniczki, które od wielu lat dominują w polskim lacrosse – mówią organizatorzy.

Harmonogram:

  • 10:30 Poznań Hussars Ladies- Panthers Wrocław
  • 12:00 Panthers Wrocław- AZS Walkirie Katowice
  • 13:30 Poznań Hussars Ladies- AZS Walkirie Katowice

Stadion Golęcin, boisko żużlowe.

Wstęp wolny.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Łukasz Skwiot

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz