Aglomeracja

Ograniczone loty z i do Poznania

Lotnisko Ławica  - samolot Wizzair wypychany ze stanowiska  Foto: lepszyPOZNAN.pl /Piotr Rychter

W związku z decyzją włoskich władz, które wprowadziły na terenie całego kraju czerwoną strefę, linia Ryanair poinformowała o całkowitym zawieszeniu wszystkich krajowych i międzynarodowych lotów do Włoch i z Włoch. Odwołane zostały także połączenia pomiędzy Poznaniem a Mediolanem. Ograniczane są również połączenia do innych rejonów Europy – Monachium, Frankfurtu czy Kopenhagi.

Loty z Poznania na lotnisko Mediolan-Bergamo odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Początkowo Ryanair zdecydował o ograniczeniu częstotliwości połączeń. W związku z decyzją włoskich władz o wprowadzeniu na terenie całego kraju czerwonej strefy, 10 marca podano informację o całkowitym odwołaniu wszystkich lotów międzynarodowych do Włoch i z Włoch w dniach 13 marca – 8 kwietnia. Zgodnie z planem, pierwszy samolot z Poznania do Mediolanu ma wylecieć w sobotę 11 kwietnia.

Przebywające we Włoszech mogą bezpłatnie przebukować bilet powrotny do Polski do 13 marca. Pozostałe osoby mogą ubiegać się o zwrot kosztów lub lub punkty Travel Credit na podróż Ryanairem w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Ograniczone zostaną także połączenia pomiędzy Poznaniem a Kopenhagą – z sześciu do trzech tygodniowo. Zredukowana liczba lotów linii lotniczej SASobowiązywać będzie od 15 do 31 marca.

Z odwołanymi lotami muszą też liczyć się niektórzy pasażerowie Lufthansy. W przypadku lotniska Poznań-Ławica dotyczy to połączenia z Monachium i Frankfurtem. Niemiecki przewoźnik na bieżąco monitoruje sytuację. O ewentualnym odwołaniu lotów na wspomnianych kierunkach pasażerowie dowiedzą się z jedno- lub dwudniowym wyprzedzeniem.

Rozkład linii lotniczej Norwegian na moment pozostaje bez zmian.

Port Lotniczy Poznań-Ławica prosi, by w przypadku planowanej podróży kontaktować się z przewoźnikiem w celu potwierdzenia lotu. Zaleca się również śledzenie na bieżąco stron internetowych przewoźników oraz lotniska w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl /Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz