POZnań

Odszedł Andrzej Białas

Andrzej Białas  Foto: UMP

Społecznik, samorządowiec, kochał miasto, wspierał wiele inicjatyw budujących społeczeństwo obywatelskie. Mimo walki z ciężką chorobą nadal udzielał się społecznie, dzieląc się swoim optymizmem i pasją. Nie żyje Andrzej Białas.

Wieloletni radny Osiedla Ławica, jeden z założycieli i pierwszy prezes stowarzyszenia Prawo do Miasta, społecznik i propagator wielu inicjatyw miastotwórczych. Przez pewien czas był szefem Gabinetu Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, później Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych. Był synem słynnego piłkarza poznańskiego Lecha Edmunda Białasa, często można było spotkać go na meczach. Organizował i współorganizował wiele wydarzeń dla społeczności Osiedla Ławica, wspierał organizacje pozarządowe, inicjatywy prowadzące do budowy społeczeństwa obywatelskiego.

Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową, nie zrezygnował jednak z działalności społecznej, nadal udzielał się i pomagał na ile pozwalał mu stan zdrowia. Zawsze zachowywał optymizm i radość życia, którymi starał się dzielić z ludźmi. Często występował w projekcie “Czytam i czuję”, w którym czytał dzieciom bajki na głos, wykazując się przy tym sporym talentem aktorskim. Jeszcze w połowie sierpnia wystąpił dla dzieci w czytaniu bajki na MTP. Mimo, że był już poważnie chory zachwycił dzieci swoją ekspresją.

Andrzej Białas miał 62 lata.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz