POZnań

Odnowione bany prezentują się na dworcu

Odnowione bany na poznańskim dworcu  Foto: PKP Intercity

PKP walczy o klientów modernizując nie tylko trasy, ale również wagony. Pociąg Pendolino szerokim łukiem omija Poznań, ale na dworcu możemy dzisiaj oglądać wyremontowane wagony. Ta wystawa dostępna będzie tylko do godziny 14:30, potem wyruszy w dalszą trasę.

W wagonach, które są dzisiaj prezentowane zostały między innymi wymienione na bardziej komfortowe fotele z indywidualną regulacją, gniazdkiem elektrycznym oraz składanym stolikiem. Zmodernizowano wagon restauracyjny, a także zamontowano udogodnienia dla niepełnosprawnych. Zainstalowano nową klimatyzację, instalację automatycznego otwierania drzwi między wagonami. Zamontowano także uchwyty do transportu rowerów oraz nart. Bardziej nowoczesne są także toalety.

Tak zmienioną banę można oglądać na poznańskim Dworcu Głównym dzisiaj (25.07) do godziny 14:40.

Wszyscy odwiedzający będą mogli zwiedzić nasze odnowione wagony oraz wejść do kabiny maszynisty – informują przedstawiciele PKP Intercity – w specjalnej strefie dla najmłodszych w hali dworców kolejowych przygotowane będą liczne atrakcje, konkursy, zabawy oraz upominki. Zapraszamy!

PKP Intercity prowadzi obecnie największy w historii spółki projekt modernizacji i zakupu taboru. Jednym z jego elementów jest odnowa taboru na linii Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Poznań – Szczecin. W trasę wyruszyło już 68 całkowicie zmodernizowanych wagonów, dostosowanych do prędkości 160 km/h, co pozwoli, po zakończeniu modernizacji, skrócić czas przejazdu z Przemyśla do Szczecina o prawie cztery godziny. Docelowo dla tej relacji PKP Intercity wprowadzi 218 wagonów – wyposażonych w klimatyzację, gniazdka, urządzenia do wzmacniania sygnału telefonii komórkowej, toalety z zamkniętym obiegiem i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, podróżnych z dziećmi oraz do przewozu rowerów.

Łączna wartość inwestycji to 592.000.000 złotych, z czego 320.300.000 to wsparcie unijne.

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz