POZnań

Odkryj tajemnice Kaponiery!

Kaponiera Kolejowa to przez lata zapomniany obiekt forteczny, który zyskał nowe oblicze po przebudowie ronda komunikacyjnego, które od niego przejęło swoją nazwę. Dziś to także atrakcyjny punkt kultury i rozrywki. W najbliższy weekend odbędzie się tak kilka ciekawych wydarzeń adresowanych dla dzieci i młodzieży. Wystarczy na przystanku PST pod rondem odnaleźć półkoliste foyer. W głębi znajduje się wejście do podziemi.

PRZYGODOWA GRA SKARB KAPONIERY czyli RPG dla dzieci (3 sierpnia)

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game) – to znana na całym świecie zabawa oparta na narracji, w której uczestnicy (od jednego do kilku) wcielają się w różne role.

Podziemia Kaponiery Kolejowej staną się sugestywną scenografią dla gry RPG dla dzieci, które dzięki zabawie zapoznają się z tajemnicami tego wyjątkowego miejsca. Uczestnicy wydarzenia prowadzeni przez animatora – Mistrza Gry – wcielą się w śmiałków poszukujących zaginionej przesyłki. Narracja dostosowana do wieku uczestników, pozwoli na poszukiwanie rozwiązań pojawiających się zagadek i wspólne podejmowanie decyzji, które będą miały wpływ zakończenie misji.
Wcześniejsza rezerwację miejsc na stronie www.kaponierakolejowa.pl

POGOŃ ZA ENIGMĄ NA LĄDZIE I MORZU – prelekcja (4 sierpnia)

Spotkanie inaugurujące cykl „Enigma pod Kaponierą” wprowadzi w historię łamania Enigmy od poznańskiego kursu szyfrów, przez zmagania Biura Szyfrów po okres wojennej rywalizacji, która zaowocowała panowaniem aliantów na morzach i oceanach, a w konsekwencji ostatecznym zwycięstwie w wojnie.

W tajemnice dziejów Enigmy wprowadzi Szymon Mazur – pomysłodawca muzeum Enigmy i inicjator akcji Stwórzmy Muzeum Enigmy w Poznaniu.

POKÓJ ZAGADEK TAJEMNICE KAPONIERY (3 i 4 sierpnia)

W wyniku niedawnych warsztatów w podziemiach Kaponiery Kolejowej powstał wyjątkowy pokój tajemnic. Tajemnic, bo Kaponiera Kolejowa to miejsce pełne sekretów… Oto fragment wprowadzenia do zabawy:

„Nie wiemy jak wykorzystywano te podziemia przez znaczną część ich historii! Puśćmy więc wodze fantazji. W Twoje ręce dostał się stary list. Po przeczytaniu kilku linijek odkryłeś, że dotyczy Kaponiery Kolejowej w Poznaniu…”

Więcej szczegółów programu na stronach www.kaponierakolejowa.pl oraz www.facebook.com/kaponierakolejowa

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz