POZnań

Remont skrzyżowania na Ratajach

Skrzyżowanie ulic: Inflancka, Żegrze, Kurlandzka  Foto: materiały prasowe / PIM

Na skrzyżowaniu ulic: Żegrze, Kurlandzkiej i Inflanckiej poprawi się nawierzchnia. Prace potrwają do 6 września i odbywać się będą etapami.

Trwają prace związane z przebudową torowiska na Górnym Tarasie Rataj. Korzystając z tego, że nie kursują jeszcze tamtędy tramwaje, ZDM wymieni nawierzchnię jezdni.

By remont był jak najmniej odczuwalny przez kierowców, rowerzystów i pieszych będzie on prowadzony etapami. Przez cały czas zapewniona będzie przejezdność przez skrzyżowanie, a autobusy linii nr 152, 165, 174, 184, 238, 245 oraz T1 będą kursować bez zmian.

Pierwszy etap – od 31 lipca do 3 sierpnia – prowadzony będzie na ul. Inflanckiej, na jezdni prowadzącej do skrzyżowania z ulicą Żegrze oraz na pasie jezdni ulicy Żegrze, prowadzącym w kierunku ronda Żegrze.

Remont skoordynowany jest z inwestycją na Górnym Tarasie Rataj prowadzonym na odcinku od ronda Żegrze do os. Lecha przez Zarząd Transportu Miejskiego i Poznańskie Inwestycje Miejskie. Więcej o kończącej się przebudowie GTR można przeczytać na stronie poznan.pl

Po zakończeniu prac znacznie poprawi się jakość przejazdów przez skrzyżowanie. W miejsce zniszczonej nawierzchni ułożona zostanie zupełnie nowa, która zapewni większy komfort przejazdów.

Prace mają potrwać do 6 września. Wszyscy użytkownicy ruchu proszeni są o zwracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz