BizNews GłosBiznesu

Nowy salon Volvo

Volvo  Foto: Fot.JakubWittchen.com

Firm Karlik, która posiada dwa salony Volvo w Poznaniu oraz showroom w Starym Browarze otwiera nowy salon na poznańskim Franowie. Jest to jeden z 29 autoryzowanych salonów szwedzkiej marki w Polsce świadczący pełen zakres usług sprzedaży i serwisu. Nowy salon będzie prowadzi sprzedaż samochodów nowych oraz używanych. Usługi serwisowe dostępne będą wraz z początkiem kwietnia

Nowy obiekt o powierzchni 2986 m2, na Franowie został zbudowany według standardów marki. Jego elewację wykończono mlecznym szkłem, co zwłaszcza w nocy przywołuje na myśl barwę i fakturę lodu. Wnętrze tworzą betonowe konstrukcje ocieplone drewnem, szkłem oraz typowo skandynawskim, minimalistycznym wystrojem.

W budynku znajdziemy przestrzeń na ekspozycję 10 samochodów nowych oraz 4 samochodów używanych. Usługi serwisowe świadczone będą przy wykorzystaniu 14 stanowisk, a magazyn opon pomieści 350 kompletów. W nowym salonie klienci będą mogli skorzystać z 6 miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

20 lat temu Firma Karlik podpisała umowę z Volvo Auto Polska i otworzyła pierwszą małą stację dealerską przy poznańskiej Malcie. Niedługo potem powstał nowoczesny salon, kolejny powstał w Baranowie, a w 2020 showroom w Starym Browarze.

Mimo trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym Volvo utrzymuje sprzedaż na stabilnym poziomie około 700 000 aut rocznie. W ubiegłym roku Volvo Car Poland osiągnęło najwyższy wynik w historii odnotowując ponad 11 000 rejestracji.

Użyte w artykule zdjęcia: Fot.JakubWittchen.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz