K U L T U R A

Nowy kryminał Ćwirleja. Spotkanie z autorem

Ryszard Ćwirlej  Foto: Wydawnictwo Czwarta Strona / facebook

„Pójdę twoim śladem” to czwarta powieść z popularnego cyklu kryminałów autorstwa Ryszarda Ćwirleja. Autor zabiera czytelników do Poznania doby dwudziestolecia międzywojennego, gdzie porucznik Antoni Fisher staje przed pierwszym w swojej karierze wyzwaniem śledczym. Spotkanie z pisarzem, laureatem nagrody „Wielkiego Kalibru”, odbędzie się już 16 stycznia w salonie Empik Plac Wolności.

Spotkanie będzie okazją do wysłuchania opowieści, anegdot i zapoznania się z historiami dotyczącymi Poznania sprzed lat. Będzie to też okazja, by usłyszeć ciekawostki o bohaterach książki i posłuchać o planach autora na kolejne tomy o przygodach Antoniego Fishera. Uczestnicy spotkania będą mogli postarać się o autograf i specjalną dedykację na egzemplarzu „Pójdę twoim śladem”.

Wiosna roku 1919, oddelegowany z frontu porucznik Antoni Fisher – weteran armii pruskiej i uczestnik Powstania Wielkopolskiego, wraca do Poznania. Ma odpowiadać za organizację i tworzenie polskiej policji. Jednak już po kilkugodzinnym pobycie w stolicy Wielkopolski okazuje się, że ten młody policjant, bez śledczego doświadczenia, stanie przed zagadką, z którą nie poradziłoby sobie wielu jego bardziej doświadczonych kolegów. Do tej pory w serii o przygodach Antoniego Fishera ukazały się trzy tytuły: „Tam ci będzie lepiej”, „Już nikogo nie słychać” oraz uhonorowana nagrodą „Wielkiego Kalibru” – „Tylko umarli wiedzą”.

Ryszard Ćwirlej – okrzyknięty twórcą nowego gatunku literackiego, tzw. „kryminału neomilicyjnego”. Laureat nagrody „Wielkiego Kalibru”. Twórca 75–cio odcinkowego serialu słuchowiskowego, opartego na powieści „Ręczna Robota”, który zrealizowany został przez Teatr Polskiego Radia dla radiowej Jedynki.

16 stycznia, godz. 18:00, Empik Plac Wolności

Użyte w artykule zdjęcia: Wydawnictwo Czwarta Strona / facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz