K U L T U R A

Nowy Dyskusyjny Klub Filmowy – DKF Interwaves!

Short Waves - kino  Foto: Short Waves Festival - mat. prasowe

DKF Interwaves to nowy poznański dyskusyjny klub filmowy, w którym zobaczyć będzie można kino eksperymentalne.

Spotkania rozpoczynać będziemy od prelekcji przybliżających uczestnikom tematykę filmów i postacie ich twórców, a po seansach zaplanowana jest dyskusja. Pokazy DKF Interwaves odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 19:00 w Sali Kinowej Uniwersytetu Artystycznego (sala nr 204) na Wydziale Animacji i Intermediów w Budynku C na Placu Wielkopolskim 9.

Podczas spotkań przedstawione zostaną wychodzące poza schematy filmy z Konkursu Międzynarodowego 15. Short Waves Festival. Pierwszy pokaz DKF Interwaves odbędzie się już 29 lutego o godzinie 19:00 i prezentować będzie filmy z programu zatytułowanego „Poza Światem”.

Jest to dający do myślenia zestaw złożony z pięciu filmów, które kwestionują pojęcia ustalonego porządku i tworzą rzeczywistość na nowo poruszając tematy takie jak samotność, depresja i ludzka ingerencja w przyrodę. Te niezwykle ważne kwestie zostają przedstawione w przeróżnych, innowacyjnych formach. Filmy intrygują, poruszają i poszukują nowych środków wyrazu, prezentując tak pozornie dobrze znaną nam rzeczywistość w zupełnie odmienny sposób.

Kolejne spotkania zapraszają nas do przyjrzenia się równoległym wymiarom i odległym światom. Zgłębiają nadprzyrodzone realia i za pomocą metafor odnoszą się do współczesnych problemów. Badają istoty pozaziemskie, zjawiska paranormalne i osobliwe miejsca a wszystko to po to by odnaleźć tak trudne do uchwycenia odpowiedzi. Wybrane filmy są odważne i zaskakujące a jednocześnie niesamowicie wciągające. Szokują i stanowią formalne wyzwanie równocześnie dodając otuchy poprzez swoją autentyczność oraz czułość wobec ludzkości i magiczną atmosferę pozwalającą nam wyjść poza rzeczywistość.

Wszystkie filmy prezentowane będą w wersjach oryginalnych, z napisami w języku polskim i angielskim a rozpoczynająca pokaz prelekcja i końcowa dyskusja prowadzone będą w języku polskim. Wstęp na wydarzenia jest darmowy.

Pokazy DKF Interwaves:

29.02. 19:00 DKF Interwaves: Poza światem
28.03. 19:00 DKF Interwaves: Walcząc z wewnętrznymi demonami
25.04. 19:00 DKF Interwaves: Samotni i Zagubieni
30.05. 19:00 DKF Interwaves: Wbrew wszystkim zasadom
27.06. 19:00 DKF Interwaves: Duchy chcą być widziane

Użyte w artykule zdjęcia: Short Waves Festival - mat. prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz