Aglomeracja

Nowoczesne lokomotywy już w Poznaniu

Nowa lokomotywa  Foto:

Lokomotywa VectronPierwsze trzy z piętnastu nowoczesnych lokomotyw Vectron przyjechały do naszego miasta. To one będą obsługiwać towarowe połączenia międzynarodowe za sprawą PKO Cargo.

Nowe lokomotywy najpierw przejdą testy, by do końca stycznia zostać formalnie odebrane. W międzyczasie odbywać się będą szkolenia dla maszynistów, którzy zasiądą za sterami Vectronów oraz dla osób odpowiedzialnych za analizę danych rejestrowanych na lokomotywie. Rozpoczną się także czynności związane z montażem systemów obserwacji szlaku oraz pozycjonowania lokomotyw za pomocą GPS.

Podczas podróży lokomotyw z Monachium do Poznania, odbyły się pierwsze testy nowych pojazdów. Kolejne zostaną przeprowadzone w lokomotywowni na poznańskim Franowie.

W lutym trzy nowe lokomotywy ruszą w trasy – mówi Wojciech Derda, z zarządu PKP Cargo.

W lokomotywach wprowadzono nowe kolory, które nawiązują do ujednoliconej identyfikacji wizualnej całej grupy PKP Cargo. Bazowym kolorem jest szary, z białym logo i pojedynczymi czerwonymi elementami.

Do tej pory kolejowa spółka posiadała tylko jedną własną lokomotywę wielosystemową, a resztę dzierżawiła. Takie rozwiązanie umożliwiało szybkie i elastyczne reagowanie na zmieniające się warunki przewozowe oraz pozwoliło na zdobycie certyfikatów bezpieczeństwa za granicą (pozwolenia na samodzielne prowadzenie pociągów). Obecnie PKP Cargo ma ustabilizowany poziom wykorzystania lokomotyw wielosystemowych. W takich warunkach zakup jest najkorzystniejszą opcją, ponieważ umożliwia skuteczniejszą konkurencję cenową z zagranicznymi przewoźnikami. – czytamy w komunikacie PKP Cargo.

Kolejne trzy lokomotywy trafią do PKP CARGO w lutym. Ostatnie z 15 pojazdów (z homologacją na siedem krajów UE) zostaną dostarczone z końcem pierwszego półrocza 2017 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz