Aglomeracja

Poznaj rynek pracy

szkolenie  Foto: sxc

Zamierzacie rozpocząć swoje życie zawodowe, a może chcecie zmienić swoją dotychczasową pracę? Nim podejmiecie decyzję poznać rynek pracy. Pomoże to przekonać się, czy jesteśmy dobrze przygotowani do osiągnięcia zamierzonego celu. Wojewódzki Urząd Pracy organizuje spotkanie z doradcami zawodowymi.

Warto zacząć od refleksji na temat wiedzy o lokalnym rynku pracy, sposobach dotarcia do pracodawców i zasad, którymi rządzą się rekrutacje – wyjaśnia Bernadeta Ignasiak z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu – dla osób zamierzających wzmocnić swoją skuteczność, które chciałyby zaplanować nową lub zmienić dotychczasową strategię działania punktem zwrotnym może okazać się udział w spotkaniu Dzień z informacją zawodową. Rynek pracy bez tajemnic.

Spotkanie przygotowano również z myślą o osobach, które pracują i jednocześnie przygotowują się do zmiany miejsca zatrudnienia.

Będziemy mogli uczestniczyć w kilku wykładach poświęconych m.in. lokalnemu rynku pracy i umiejętności sprawnego wyszukiwania informacji o ofertach pracodawców, wskaźników wynagrodzeń w różnych branżach, zawodów nadwyżkowych i deficytowych.

Wykłady będą obejmowały również zagadnienia związane z efektywnością poszukiwania pracy – dodaje Bernadeta Ignasiak – podczas zajęć będzie można dowiedzieć się, czym powinien wyróżniać się kandydat, by został zauważony przez pracodawcę, a także na jakie informacje należy zwrócić uwagę, czytając ogłoszenia o pracę.

Spotkanie Dzień z informacją zawodową. Rynek pracy bez tajemnic odbędzie się w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu przy ul. Kościelnej 37 w piątek 15 stycznia od 10:00 do 14:30. Zapisać się na nie można dzwoniąc pod nr tel. 61 846 38 52.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz