Stare Miasto

Nowe przystanki wiedeńskie na Strzeleckiej

Nowa platforma na Gwarnej  Foto: ZDM

Nowa platforma na Gwarnej Foto: ZDMDo zaopiniowania przez Radę Osiedla Stare Miasto trafiły właśnie projekty dwóch nowych przystanków wiedeńskich na ulicy Strzeleckiej, przy Łąkowej oraz Placu Wiosny Ludów. Oznacza to, że inwestycja na którą zaplanowano 600 000 zł wkracza w decydującą fazę.

Przypomnijmy, że w głosowaniu internetowym to mieszkańcy wybrali te dwie lokalizacje, o które dwa lata temu wnioskowała Rada Osiedla Stare Miasto.

Według zapisów budżetowych przystanki powinny być gotowe w 2014 roku. Radni chcą dopilnować właściwego przygotowania i realizacji inwestycji.

Chodzi przede wszystkim o wykonanie nawierzchni zgodnie z katalogiem nawierzchni, a także ustawienie na przystanku dodatkowych ławek, również zgodnych z miejskim katalogiem – informuje Jan Żujewicz, radny ze Starego Miasta.

Pierwszy przystanek typu wiedeńskiego powstał w ubiegłym roku na ulicy Gwarnej. Choć ułatwia wsiadanie i wysiadanie z tramwajów, niepokój mieszkańców budzi wysoka cena realizacji inwestycji, 300 tys. zł. Do zasad poruszania się na Gwarnej często nie stosują się kierowcy, wjeżdżając autami na podwyższoną platformę, na której znajdują się często pasażerowie.

Tramwaj na Gwarnej Foto: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz