Stare Miasto

Prezydent przeprasza za bałagan z rozkładem jazdy

Konferencja z Prezydentem Miasta Poznania Jackiem Jaśkowiakiem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Zmiany w rozkładzie jazdy przygotowane przez ZTM i zła informacja o kursowaniu tramwajów i autobusów w okresie świątecznym zaskoczyły wielu poznaniaków, w tym samego prezydenta Jacka Jaśkowiaka i zastępcę Macieja Wudarskiego.

Konferencja z Prezydentem Miasta Poznania Jackiem Jaśkowiakiem Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterJako prezydent Miasta Poznania przepraszam wszystkich pasażerów poznańskich autobusów i tramwajów za niedostateczne informacje w sprawie zmian rozkładów jazdy w ostatnich dniach. Sobotni rozkład w piątek i dziś zaskoczył wiele osób, w tym mnie i mojego zastępcę. Obiecuję, że wyciągniemy wnioski z tych sytuacji.

Prezydent zwraca także uwagę na brak koordynacji miejskich służb. Jeśli w piątek mamy sobotni rozkład jazdy ZTM to Strefa Płatnego Parkowania ZDM nie może działać jak w zwykłe dni.

Przeanalizujemy zmiany rozkładów jazdy podejmowane w takich sytuacjach, system informowania o nich mieszkańców i wreszcie połączymy zmiany wprowadzane przez ZTM z tymi, za które odpowiada ZDM  – podkreśla prezydent Jaskowiak.

Tramwaj linii 8  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz